آموزش نحوه تمیزکردن کیبورد لپ‌تاپ و کامپیوتر

[ad_1]

۱- تمیز کردن کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر با چند روش ساده

تمیز کردن کیبورد لپ‌تاپ یا کامپیوتر کار دشواری نیست و درچندمرحله ساده می‌توانید این کار را انجام دهید. قبل از پرداختن به این  کار چند نکته مهم را در نظر داشته باشید. قبل از تمیز کردن کیبورد حتما لپ تاپ یا سیستم را خاموش کنید.برای تمیز کردن کیبورد اصلا از دستمال کاغذی استفاده نکنید. برخی از کیبوردها امکان خارج کردن دکمه‌ها را دارا هستند. برای اطلاع از این موضوع دفترچه لپ تاپ یا کیبورد خود را مطالعه کنید.

۲- کیبورد یا لپ تاپ را برعکس کنید

کیبورد یا لپ تاپ خود را برعکس کرده و به آرامی آن را تکان دهید تا ذرات گردوغبار بزرگ یا آشغال‌های وارد شده به کیبورد از آن خارج شوند. توجه داشته باشید که نباید لپ تاپ را به صورت بسیار سریع و محکم تکان دهید و باید این مرحله را به آرامی پشت سر بگذارید.

۳- از اسپری هوا استفاده کنید

در این مرحله باید از اسپری هوا استفاده کنید. اسپری هوا را بین کلیدها استفاده کرده و آن را سراسر کیبورد لپ تاپ یا کامپیوتر جابه‌جا کنید تا تمام گرد و خاک از داخل کیبورد خارج گردد. توجه داشته باشید که نباید اسپری هوا را خیلی نزدیک به کیبورد بگیرید و حتما فاصله استاندارد ۴سانتی‌متر را رعایت کنید.

۴- از دستمال نانو کمک بگیرید

پس از اسپری کردن هوا روی کلیدها نوبت آن است که از دستمال نانو کمک گرفته و به خوبی کلید‌ها و فضای بین آنها را تمیز کنید. دقت داشته باشید که دستمال نانو نیازی به خیس کردن یا استفاده از مواد تمیز کننده ندارد.

۵- از الکل استفاده کنید

اگر زیاد از سیستم استفاده می‌کنید در مراحل تمیز کردن کیبورد کامپیوتر یا لپ تاپ حتما باید از یک یا چند پد الکلی استفاده کنید و کلیدها را کاملا تمیز کنید. کلیدهای کیبورد به مرور چربی انگشتان شما را به خود جذب می‌کنند و آلوده می‌شوند و بهترین راه برای از بین بردن این چربی استفاده از الکل است. ویژگی خوب دیگر الکل این است که اگر حتی به داخل کیبورد هم وارد گردد پس از مدت کوتاهی از بین می‌رود و مانند آب به قطعات داخلی آسیب نمی‌رساند.

[ad_2]
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

عکس | قدس شریف در اختیار مسلمانان قرار می‌گیرد و دنیای اسلام آزادی فلسطین را جشن خواهد گرفت

[ad_1] حساب ایکس (توییتر) Khamenei.ir دقایقی پیش جمله‌ای از رهبر معظم انقلاب را به زبان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *