باغ فین، چهل‌ستون و عالی‌قاپو در صدر بازدیدهای نوروزی

[ad_1]

جام جم آنلاین اصفهان؛ علیرضا ایزدی اظهار کرد: بررسی آمارهای دریافت شده از سوی دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان نشان می‌دهد که استقبال گردشگران از بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان اصفهان بین روزهای ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۱ تا پایان روز چهارم فروردین ۱۴۰۲ اصفهان از رشد قابل‌ملاحظه‌ای برخوردار بوده و در مقایسه با مدت مشابه در نوروز سال گذشته حدود ۳۵ درصد رشد داشته است.

او افزود: بر اساس آخرین آمار ارائه‌شده، در این بازه زمانی و تا پایان روز گذشته (۴ فروردین‌ماه) مجموعه جهانی باغ فین کاشان، مجموعه جهانی کاخ چهل‌ستون، کاخ عالی‌قاپو، منارجنبان، مسجد امام، خانه بروجردی‌ها در کاشان، مسجد شیخ لطف‌الله، و کاخ هشت‌بهشت، به ترتیب بیشترین آمار بازدید را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: از بازه زمانی ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۱ تا چهارم فروردین‌ماه ۱۴۰۲ مجموعه باغ فین کاشان، کاخ‌موزه چهل‌ستون و مجموعه جهانی میدان نقش‌جهان رتبه‌های اول تا سوم را به لحاظ تعداد بازدیدکننده به خود اختصاص داده‌اند،

ایزدی توضح داد: به‌طور دقیق‌تر در بازه زمانیِ یادشده، تعداد ۸۱۶۶۲ نفر از مجموعه باغ فین کاشان بازدید کردند که این تعداد در سال گذشته و در مدت مشابه ۴۴۵۱۹ نفر بوده است، همچنین در این بازه زمانی، تعداد ۶۱۰۴۶ نفر از کاخ‌موزه چهل‌ستون بازدید کردند که این تعداد در سال گذشته ۳۶۷۳۸ نفر بوده است. تعداد بازدیدکنندگان کاخ عالی‌قاپو نیز در سال گذشته و در این بازه زمانی ۴۵۹۷۱ نفر بوده و امسال به ۵۵۷۶۵ نفر رسیده است.

او اضافه کرد: تعداد بازدیدکنندگان از بنای تاریخی منارجنبان در این بازه زمانی، ۲۸۱۵۸ نفر است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۱۱۸۱ نفر افزایش داشته است، همچنین تعداد بازدیدکنندگان مسجد جامع عباسی از ۱۵۴۸۶ نفر دز سال گذشته به ۲۱۰۷۳ نفر در مدت مشابه در سال جاری رسیده است. تعداد بازدیدکنندگان خانه بروجردی‌های کاشان نیز در این بازه زمانی ۱۶۲۶۱ نفر است که این تعداد در بازه زمانی مشابه در نوروز سال قبل ۱۲۲۲۸ نفر بوده است.

ایزدی درباره آمار بازدیدکنندگان مسجد شیخ لطف‌الله و کاخ هشت‌بهشت نیز توضیح داد:  در بازه زمانی ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۱ تا چهارم فروردین‌ماه ۱۴۰۲ تعداد ۱۱۵۸۵ نفر از مسجد شیخ لطف‌الله بازدید کردند که این تعداد در سال گذشته و در مدت مشابه ۷۹۷۸ نفر بوده است، همچنین در این بازه زمانی، تعداد ۹۷۱۲ نفر از کاخ هشت‌بهشت بازدید کردند که این تعداد در سال گذشته ۵۴۴۶ نفر بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان در نوروز امسال بیش از یک‌صد بنای تاریخی و جاذبه گردشگری در استان اصفهان آماده خدمت‌رسانی به گردشگران است، یادآوری کرد: رویداد جهانی «ساعت زمین» که در سال‌های گذشته در مجموعه جهانی میدان نقش‌جهان و سی‌وسه‌پل برگزارشده و بر اساس آن چراغ‌های این از اماکن تاریخی به مدت یک ساعت خاموش می‌شد، امسال و در نوروز ۱۴۰۲ امروز (۵ فروردین‌ماه) در مجموعه پارک ناژوان برگزار خواهد شد.

هاجر مقضی خبرنگار جام جم آنلاین

[ad_2]
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

عکس | قدس شریف در اختیار مسلمانان قرار می‌گیرد و دنیای اسلام آزادی فلسطین را جشن خواهد گرفت

[ad_1] حساب ایکس (توییتر) Khamenei.ir دقایقی پیش جمله‌ای از رهبر معظم انقلاب را به زبان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *