دولت نتانیاهو نه راه پیش دارد نه راه پس 

ad1

محمد شاهدی قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین در گفتگو با جام‌جم آنلاین با اشاره به سناریو‌های نیرو‌های مقاومت در مواجه با رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: براساس دکترین گوریون اولین نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس سه اصل باید مورد توجه مقامات صهونیست قرار می‌گرفت. اصل اول غافلگیری بود و اصل دوم هم بر برق آسا بودن جنگ تاکید داشت. مبتنی بر اصل سوم رژیم صهیونیستی نباید در سرزمین‌های اشغالی می‌جنگید. از همین رو، جنگ‌هایی که از ۱۹۴۸ تا ۱۹۷۳ و حتی ۲۰۰۶ رژیم صهیونیستی در سرزمین‌هایی که به اشغال خود درآورده بود نمی‌جنگید. اما نیرو‌های حماس از همین سه اصل استفاده کردند و به نیرو‌های صهیونیست ضربات سختی را وارد ساختند.

 

وی ادامه داد: نیرو‌های مقاومت طی سه مرحله و با استفاده از اصل غافلگیری حملات خود را آغاز کردند. مرحله اول ورود سریع و برق آسا به سرزمین‌های اشغالی بود و با پاتک ۲۲ شهرک را به تصرف خود درآورد و رئیس لشکر غزه را اسیر کرد و توانست از نیرو‌های صهونیستی بیش از ۲۰۰ نفر اسیر بگیرد.  

شاهدی عملیات پدافندی را دومین مرحله از عملکرد نیرو‌های مقاومت عنوان کرد و گفت: در این مرحله از طرف حماس موشک‌ها و راکت‌های متعددی به شهرک‌های صهیونیست نشین شلیک شد و با این اقدام رژیم اشغالگر قدس دچار شک عظیمی شد.

این کارشناس حوزه مقاومت با بیان این‌که جنگ روایت‌ها رویکر دیگر نیرو‌های مقاومت در برابر فضاسازی رسانه‌ای محافل صهونیست بود تصریح کرد: رژیم اشغالگر قدس طی ۷۵ سال همواره مظلوم نمایی کرده و طی این سال‌ها با توجه به نفوذ فراوان آن‌ها به رسانه‌های خبری تلاش‌های زیادی کرد تا در جنگ روایت‌ها پیروز گردد، اما تمام این رشته‌ها با توجه به رفتار حماس به شکست منتهی شد.

قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین تاکید کرد: رژیم اشغالگر قدس در حوزه‌های مختلف، سیاسی، نظامی، اطلاعاتی، امنیتی و اجتماعی شکست‌های زیادی را متحمل شده و امروز درپی آن است که بتواند مثل گذشته از ابزار‌های رسانه‌ای به نفع خود استفاده کند و از همان ابتدای شروع عملیات طوفان الاقصی دست به مظلوم نمایی زد و خبر دروغ سربریدن کودکان را منتشر کرد و به محض انتشار این خبر، کاخ سفید آن به تایید آن پرداخت، اما به فاصله کوتاهی با اطلاع رسانی به موقع نیرو‌های مقاومت، دولت بایدن مجبور به تکذیب این خبر شد.  

وی با اشاره به تاکتیک‌های رسانه‌ای جریان مقاومت در جنگ روایت‌ها تصریح کرد: برای اولین بار نیرو‌های مقاومت به ورود به موقع به عرصه رسانه بسیاری از فضاسازی‌های محافل خبری وابسته به صهیونیسم را درهم شکستند و با بهره گیری از تجارب حزب الله لبنان در ابتدای عملیات روی کلاه‌های خود دوربین نصب کردند و بخوبی نقاط ضعف نیرو‌های رژیم صهیونیستی را نشان دادند و تلاش کردند خود را به عنوان یک قدرت منطقه‌ای به دنیا معرفی کنند به این معنا که توان لجستیکی و نظامی خود را به رخ دیگران کشیدند و هم از توانایی خود برای براه انداختن یک جنگ رسانه‌ای برای بیان حقایق و واقعیت‌ها رونمایی و جنایات رژیم صهیونیستی را برملا کردند.  
قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین با بیان این‌که شکست‌های رژیم اشغالگر قدس قابل جبران نیست اظهار کرد: دولت بنیامین نتانیاهو به جایی رسیده که نه راه پیش دارد و نه راه پس و امروز رژیم صهیونیستی را باید به قبل و بعد از هفت اکتبر تقسیم کرد.  

وی با اشاره به حملات کور رژیم صهیونیستی گفت: کاملا مشخص است که این حملات موشکی بی‌هدف است، چون اساسا نیرو‌های صهیونیستی توانی برای پیدا کردن نیرو‌های مقاومت ندارند و چیزی نزدیک به ۴۲۰ کیلومتر تونل در غزه است که در چنین شرایط مقاومت آشکارا دست بالا و برتر را دارد.

شاهدی یکی از نتایج علمیات طوفان الاقصی را پایان دولت نتانیاهو دانست و تصریح کرد: برغم همه ادعا‌هایی که درباره حمله زمینی نیرو‌های صهیونیست به غزه می‌گردد، اما بسیاری از مقامات این رژیم به این مساله اذعان دارند که انجام چنین عملیاتی بشدت به ضرر رژیم اشغالگر قدس خواهد بود، چون نیرو‌های صهیونیستی با توجه به اختلافات عمیق چهل هفته گذشته که با دولت نتانیاهو داشتند و در جریان عملیات اخیر نیرو‌های مقاومت هم ضربه سختی به آن‌ها وارد شد در شرایط کنونی به لحاظ روانی در شرایط بسیار بحرانی بسر می‌برند و می‌دانند در صورت اقدام به حمله نظامی در یک نبرد فرسایشی و زیانبار گرفتار خواهند شد.  

ad2
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

صدای سفارشی بسازید!

Voicemod برنامه‌ شبیه‌سازی صدا با هوش‌مصنوعی است که محبوبیت بسیار بالایی بین گیمرها و استریمرها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *