زائران اربعین دیگر در مرزها توقف نخوا‌هند داشت‌

ad1

به گزارش جام جم آنلاین، سید مجید میراحمدی در حاشیه بازدید از مرز خسروی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تعداد گیت‌ها در مرزها به طور صد در صد در حال افزایش است اظهار داشت: از طرفی روش دیگری در مهران در حال اجرا است؛ به طوری که تبادلات اطلاعات ما با طرف عراقی برای خروج زائران مشترک می‌گردد که در این صورت سرعت خروجی نسبت به سال گذشته چندین برابر افزایش می‌یابد.

وی عنوان کرد: در گذشته اطلاعات هر مسافر هنگام خروج از مرز در گیت ایران و عراق به طور مجزا وارد سیستم می‌شد و با توجه به اینکه سرعت ورود اطلاعات در عراق یک دهم ایران است، سبب کاهش سرعت تردد شده بود.

میراحمدی گفت: با این اقدام جدید مقرر شده ورود اطلاعات به سیستم عراق نیز از طریق ایران انجام گردد و ورود اطلاعات به سیستم تنها یکبار انجام و سرعت تردد حداقل به دو برابر افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار توقفی در مرزها نخواهیم داشت، افزود: کشور ما به طور زیربنایی مشکل کمبود ناوگان حمل و نقل برون شهری و درون شهری دارد و به طور طبیعی بر اربعین مؤثر است اما امسال کمیته مشترک حمل و نقل بین ایران و عراق در هر کدام از مرزها تشکیل شده که زائران کمترین مشکل را داشته باشند و این مشکل نسبت به سال‌های گذشته کمتر است.

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه با دستور رئیس جمهور ظرفیت راه‌‌آهن نیز برای تردد زوار افزایش می‌یابد گفت: برای افزایش پروازهای اربعین نیز پیگیری می‌گردد و موافقت طرف عراقی نیز برای افزایش پروازهای ایرانی دریافت شده است.

وی افزود: امسال مسئولیت حمل و نقل از مرز خسروی تا نخستین شهر یعنی حسینیه به عهده ایران است و طرف عراقی نیز کمک خواهد کرد و پیش‌بینی می‌گردد با 24 ساعته شدن این مرز در سال‌های آینده مرز خسروی جایگاه واقعی خود را پیدا می‌کند.

میراحمدی با اشاره به اینکه سفرها و برنامه‌های اربعین از ابتدای ماه صفر آغاز می‌گردد افزود: تاکنون بیش از 18 هزار گذرنامه اربعین صادر شده است.

ad2
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

همه‌گیری کرونا در ایران به پایان رسید

به گزارش جام جم آنلاین، بهرام عین‌اللهی امروز در حاشیه هشتمین نمایشگاه ایران فارما در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *