مدیران بانکی متخلف ‌برکنار می‌شوند

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین، جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت اقتصاد در استان آذربایجان شرقی به‌ریاست سیداحسان خاندوزی، ‌برگزار شد.

وزیر اقتصاد خطاب به مدیران دستگاه‌های تابعه این وزارتخانه در استان‌ها با یادآوری اینکه این واحدها نقطه تماس با فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان در استان‌ها هستند، تأکید کرد: آنچه در دایره اختیارات هست و شما می‌توانید در استان‌ها نقش متفاوتی را ایفا بکنید، مواردی است که قانونگذار در اختیار شما قرار داده است و می‌توانید استفاده کنید.

وی با اشاره به ابلاغیه وزارت اقتصاد و رئیس‌جمهور و تخلفاتی که گاه به بازرسی وزارتخانه گزارش می‌گردد، گفت: برای نمونه درباره اعتبارسنجی برای وام‌ های خرد تکلیف مشخص است اما بعضاً گزارش می‌رسد که در استان‌ها موارد متعدد به‌خلاف این آیین‌نامه عمل می‌گردد که به قصور همکاران شما در شبکه بانکی بازمی‌گردد که چهره شبکه بانکی دولت را مخدوش می‌کند و این قابل قبول نیست.

وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: از معاون جدید امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارتخانه هم خواستم هر موقع که افراد این شرایط را احراز داشتند و توانستند از این مجموعه مصوبات استفاده کنند، شبکه بانکی درنگ نکنند و رئیس شعبه متخلف را برکنار کنند چرا که باعث بی‌اعتباری ابلاغیه و مصوبات می‌گردد.

وی ادامه داد: در همه این موارد برای اینکه آقایان نگویند تکلیف مالایطاق است، اعضای هیئت مدیره بانک را مکلف کردیم که در این زمینه اقدام کنند.

وزیر اقتصاد گفت: مسئله دیگری که گزارشات متعدد از تخلف آنها می‌رسد، مسئله مربوط به بخشش 6درصدی است که در سطح شعبه بدون نیاز به کسب تکلیف باید انجام گیرد تا زمانی که تولیدکننده اصل و سود را برگرداند و بانک از 6 درصد جریمه بگذرد.

خاندوزی یادآور شد: مصداق سوم موضوع اقاله است و شما آقایان وظیفه دارید که اجرا و عدم اجرای آن را بررسی و پایش کنید و در نشست شورای اداری استان گزارش کنید و به‌طور مصداقی اجتهاد نکنید چرا که شما در مقام اجرای چیزی هستید که در هیئت مدیره بانک تصمیم گرفته شده و درخواست دولت و وزارت اقتصاد است.

وی افزود: انتظار می‌رود این موارد به بهترین نحو در سطوح و لایه‌های اجرایی پیگیری گردد، حداکثر کمک را بکنید تا بتوانیم در تنگنایی که سیاست‌های کنترل نقدینگی و اصلاح ترازنامه بانک‌ ها با آن مواجه هستند در عمل به آنچه گفته می‌گردد به‌عنوان خواسته دولت جامه عمل بپوشانیم.‌

[ad_2]
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

عکس | قدس شریف در اختیار مسلمانان قرار می‌گیرد و دنیای اسلام آزادی فلسطین را جشن خواهد گرفت

[ad_1] حساب ایکس (توییتر) Khamenei.ir دقایقی پیش جمله‌ای از رهبر معظم انقلاب را به زبان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *