نشست بررسی نخستین جشنواره فرهنگی هنری مهر ماندگار برگزار شد

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین، یکشنبه 15 آبان 1401 نشستی در محل ساختمان مرکزی بانک قرض الحسنه مهر ایران با حضور شعرا و فرهنگیان به نام کشور برگزار شد.در این نشست با هدف بالا بردن کیفیت مطالب ارسال شده به نخستین جشنواره فرهنگی هنری مهر ایران مسئولان به هفکری با شعرا و فرهنگیان به نام کشور نشستند.

در ابتدای جلسه دکتر محمودرضا اکرامی فر از افراد صاحب نام در حوزه فرهنگ و رسانه به معرفی مدعوین به جلسه پرداخته و هدف از برگزاری این نشست را هم فکری برای بالا بردن کیفیت شعر های ارسال شده به جشنواره مهر ماندگار، سنت الهی توصیف کرد.

سپس در ادامه روح الله قاسمیان مشاور مدیر عامل و رئیس روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از تلاش این جشنواره برای تحول در مبحث فرهنگ قرض الحسنه در اذهان مردم کشور سخن گفت. 

وی ادامه داد: با پیشنهاد سایر دست اندرکاران بنابر برگزاری جشنواره ای برای معرفی هر چه بیشتر سنت الهی و فرهنگ نیکوی قرض الحسنه به افکار مردم شد. در خصوص قرض الحسنه سابق بر این نیز جشنواره هایی برگزار شده است، اما تاکنون هرگز این کار به دست بانکی که سکان دار قرض الحسنه در کشور شناخته می گردد اجرا نشده. 

قاسمیان گفت: یکی از سه بخش این جشنواره مبحث فرهنگی است؛ که در این حوزه سنت قرض الحسنه در حوزه شعر و سرود مغفول و مظلوم است . لذا از اساتید کارگروه شعر و رسانه حاضر در جلسه انتظار دارم راهکارهایی را تهیه کنند که در پایان این جشنواره کتابچه ای برای قرض الحسنه تهیه گردد و همچنین امکان تنظیم گروه سرود و تواشیح برای مبحث قرض الحسنه فراهم گردد و بتوان از این امکانات در مراسم های مختلف برای معرفی قرض الحسنه استفاده کرد. 

وی ادامه داد: بانک قرض الحسنه حدود 14 میلیون مشتری دارد که از خوش حساب ترین مشتریان بانکی هستند. همچنین بانک قرض الحسنه بیشترین رشد در حوزه بانکی را دارد و این به این معناست که مردم تعامل خوبی با قرض الحسنه دارند. همچنین ما تصمیم داریم که در صورت پیشرفت مناسب این جشنواره، هر سال از این نوع جشنواره ها را برگزار کنیم و دبیرخانه جشنواره قرض الحسنه را دائمی کنیم .

در ادامه جلسه آرش شغاعی از شاعران به نام و روزنامه نگار و دکترای ارتباطات گفت: با توجه به تجربیات بنده در حوزه بنده ایده این جشنواره با توجه به فقر آن بسیار خوب است؛ اما نکته این است که این ایده های خوب استمرار یابد. همچنی  در حوزه رسانه می توانید از ظرفیت گروه های اقتصادی فعال و رسانه های پیشکسوت درخواست همفکری و مشورت برای تهیه مطلب نمود.

قاسمیان نیز در پاسخ گفت: در حوزه کارگروه رسانه و تولید محتوا ما بسیار فعال هستیم و برای نمونه به برنامه آوای قرض نیکو در رادیو گفتگو اشاره کرد.

در ادامه رضا  عبداللهی از شاعران به نام و مسئول انجمن های شعری وزارت ارشاد گفت: در مبحث کانون های ادبی نیازمند کار برای راه اندازی آنها هستیم . همچنین در 16 استان کانون های ادبی تشکیل شده است که حدود 2000 عضو دارد. ما درخواست داریم که مشخص گردد چه تسهیلاتی برای این فعالیت های ادبی در نظر گرفته شده است 

در پاسخ از سوی مسئولان جشنواره پاسخ داده شد: جوایز جشنواره برای نفر برتر 15 میلیون تومان جایزه نقدی و لوح تقدیر و وام قرض الحسنه در نظر گرفته شده است. همچنین دونفر قابل تقدیر 5 میلیون تومان جایزه نقدی و لوح تقدیر و وام قرض الحسنه دریافت خواهند کرد.

سایر حضار نیز نظرات خود را ارائه کردند.

[ad_2]
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

عکس | قدس شریف در اختیار مسلمانان قرار می‌گیرد و دنیای اسلام آزادی فلسطین را جشن خواهد گرفت

[ad_1] حساب ایکس (توییتر) Khamenei.ir دقایقی پیش جمله‌ای از رهبر معظم انقلاب را به زبان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *