هر ۴ ساعت یک شهید

[ad_1]

هر ۴ ساعت یک شهید

دو مامور پلیس در جریان دستگیری یک قاتل مسلح در اصفهان، سربازی هنگام فرار مجرمی از کلانتری بیضا در شیراز و یک مامور هنگام دستگیری سارق مسلحی در مسجدسلیمان به شهادت رسیدند. قاتل مسلح با شلیک پلیس کشته شد، عامل شهادت سرباز کلانتری دستگیر شد و سارق مسلح بعد از شهادت مامور پلیس در مسجدسلیمان گریخت. قاتلان در این سه ماجرا از اسلحه استفاده کردند که براساس اعلام دادستان شیراز قصور سربازی باعث مسلح شدن مجرم در کلانتری بیضا شد. چهار مامور پلیس در برابر گلوله مجرمان سینه سپر کردند تا خدشه‌ای به امنیت شهروندان وارد نشود.

قاتل اجیر شده رحم نداشت

عقربه‌های ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ را نشان می‌داد که صدای شلیک چهار گلوله سکوت عصر جمعه شیخ صدوق اصفهان را شکست. اهالی سراسیمه از خانه و مغازه‌های خود خارج شده و مردی را دیدند غرق در خون روی زمین افتاده بود‌. مرد مسلحی نیز سراسیمه از محل فرار کرد. با تماس اهالی، تیمی از ماموران پلیس اصفهان همراه امدادگران اورژانس خود را به محل تیراندازی رساندند. با معاینه مرد مجروح مشخص شد، او هدف چهار‌گلوله قرار گرفته و جان باخته است. 
تحقیقات برای دستگیری قاتل فراری ادامه داشت تا این‌که در تماس مردمی مشخص شد، او به خیابان سپهسالار رفته و در اطراف بیمارستان در حال پرسه زدن است. با توجه به این‌که احتمال می‌رفت او قصد ارتکاب جنایتی دیگر را دارد، استواریکم امیر حسین‌زاده احمدی و گروهبان یکم محمد‌احسان شفیعی از مأموران کلانتری ۱۶ شهرستان اصفهان با موتور راهی محل شدند‌. مرد شرور با مشاهده ماموران بلافاصله دست به اسلحه شد و به سمت آنها شلیک کرد‌. در این تیراندازی دو مامور پلیس هدف گلوله قرار گرفتند اما در ادامه مرد مسلح هم با گلوله ماموران زمینگیر شد. با حضور امدادگران اورژانس در محل، دو مامور زخمی به بیمارستان انتقال یافتند که تلاش پزشکان برای نجات جان آنها بی‌نتیجه ماند و نام‌شان در کنار شهدای فراجا ثبت شد. با انجام تحقیقات تیم جنایی اصفهان در رابطه با قتل خیابان صدوق معلوم شد مرد شرور از سوی فردی دیگری برای ارتکاب این قتل اجیر شده بود که اجیر‌کننده قاتل هم تحت تعقیب قرار گرفت.
جانشین فرمانده انتظامی اصفهان در این باره گفت: با اقدام سریع مأموران انتظامی حاضر در صحنه، قاتل مسلح در درگیری مسلحانه با پلیس و ‌به‌رغم اخطار ماموران به هلاکت رسیدو دو نفر از مأموران انتظامی نیز به‌شدت مجروح شده و جهت مداوا به مرکز درمانی منتقل شدند که در بیمارستان به فیض شهادت نائل آمدند. 
سردار محمدرضا هاشمی‌فر افزود: تحقیقات ماموران پلیس در این رابطه ادامه دارد. 
سرهنگ طُریفی: رئیس مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان هم درباره زمان تشییع شهدا گفت: مراسم تشییع شهیدان سرافراز نیز از ساعت ۹ صبح روز دوشنبه سی‌ام مردادماه از میدان فیض به سمت گلستان شهدا شهرستان اصفهان برگزار  می‌گردد.

قصور و شهادت

صبح دیروز در دومین ماجرای تلخ، سرباز کلانتری شهرستان بیضا با تیراندازی مجرمی که قصد فرار از کلانتری را داشت به شهادت رسید. در این تیراندازی سرباز دیگر مجروح شد. 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان‌فارس که در محل درگیری حاضر شده بود درباره جزئیات این تیراندازی گفت: قصور سرباز وظیفه و کوتاهی در نگهداری از اسلحه سازمانی و همچنین عدم مراقبت مناسب از متهمان در حال انتقال به بازداشتگاه باعث مسلح شدن یکی از متهمان و وقوع حادثه شد.
مصطفی بحرینی افزود: متهمان قصد فرار از کلانتری را داشتند و در پی تیراندازی متهم، یک سرباز وظیفه در محوطه کلانتری به شهادت رسید و یک سرباز وظیفه نیز از ناحیه بازو زخمی شد.
وی با بیان این‌که متهم دارای سوابق متعدد و دارای اعتیاد شدید به مواد مخدر است، گفت: عامل شهادت سرباز پلیس در نتیجه درگیری متقابل با نیروهای کلانتری از ناحیه صورت زخمی دستگیر شد.
بحرینی با بیان این‌که در حال حاضر متهم در اختیار ضابطان است و موضوع با نظارت مقام قضایی در حال بررسی است، بیان کرد: تحقیقات اولیه در‌خصوص ابعاد حادثه آغاز شده است.حال سرباز زخمی مساعد و به‌صورت سرپایی مداوا شده و حال عمومی متهم پرونده نیز که از ناحیه صورت زخمی شده، مساعد است و جهت انجام مراحل درمان به مراکز درمانی شیراز منتقل شده است.

فرار سارق 

بعد از شهادت مامور پلیس پیش از ظهر شنبه چهارمین مامور شهید در روزهای پایانی ماه در جریان درگیری با سارق مسلحی به شهادت رسید. 
فرمانده انتظامی شهرستان مسجدسلیمان دراین باره گفت: صبح شنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ ماموران انتظامی در اجرای حکم قضایی برای دستگیری سارق مسلحی به محل اختفای او اعزام شدند.
سرهنگ حمیدرضا بهاروند افزود: در این عملیات سارق به محض مشاهده پلیس اقدام به تیراندازی کرد که استواریکم سعید پویان بر اثر اصابت گلوله مجروح و به بیمارستان منتقل شد.
وی با اشاره به متواری شدن سارق مسلح و تلاش پلیس برای دستگیری سارق، گفت: استواریکم سعید پویان با وجود تلاش پزشکان به‌دلیل شدت جراحات پس از ساعاتی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

[ad_2]
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

عکس | قدس شریف در اختیار مسلمانان قرار می‌گیرد و دنیای اسلام آزادی فلسطین را جشن خواهد گرفت

[ad_1] حساب ایکس (توییتر) Khamenei.ir دقایقی پیش جمله‌ای از رهبر معظم انقلاب را به زبان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *