ورود دیسکاور به دسکتاب

[ad_1]

این تغییر به چند دلیل اهمیت بالایی دارد:
ایجاد یک فرصت خوب برای سایت‌‌ها که بازدیدهای‌شان را از طریق دیسکاور افزایش دهند.
رفتار جست‌وجوی کاربران دسکتاپ تحت تاثیر قرار می‌گیرد؛ چون پیش از جست‌وجو با لیستی از محتواها مواجه خواهد شد که ممکن است آمار را کاهش دهد.
نمایش تبلیغات در صفحه اول گوگل امکان پذیر می‌گردد
فعلا آزمایش فید دیسکاور در دسکتاپ در هند درحال انجام است و اگر نتیجه‌‌ها مثبت باشد در سایر کشورها هم نمایش داده می‌گردد. چند سالی است که صفحه اصلی دسکتاپ گوگل به‌طور اساسی تغییر نکرده و به‌خاطر سادگی و سرعتی که دارد تعریف گسترده‌ای کسب کرده است. این تغییر جدید ممکن است توسط تمام کاربران مورد استقبال واقع نشود؛ چرا که کاربران ممکن است وجود چنین عناصری را مزاحمت تلقی کنند. همچنین گوگل گزینه‌ای برای غیر‌فعال کردن پیشنهاد دیسکاور ارائه نمی دهد.
براساس گزارشی ازMSPowerUser، بینگ رقیب اصلی گوگل، پیشنهادهای خبری را روی صفحه اصلی دسکتاپ استفاده می‌کند. برخلاف گوگل، بینگ امکان سفارشی‌سازی صفحه اصلی را به کاربران می‌دهد و این امکان را آنها ایجاد می‌کند که پیشنهادهای خبری را فعال یا غیرفعال کنند.

افت  سود نوکیا و اخراج ۱۴هزارنفر از کارمندان 

نوکیا اعلام کرد در پی کاهش شدید درآمد در سه‌ماهه سوم۲۰۲۳، سیاست کاهش هزینه‌ها را درپیش‌ می‌گیرد. این سیاست شامل اخراج ۱۴هزارنفر از کارمندان این شرکت می‌گردد که عدد قابل‌توجهی است. تصمیم اخراج تعداد زیادی از کارمندان نوکیا از جایی شروع شد که این شرکت اعلام کرد فروش خالص سه‌ماهه سوم ۲۰۲۳ با ۲۰ درصد کاهش نسبت به سال قبل، به ۴٫۹۸میلیارد یورو و سود این شرکت نیز با ۶۹ درصد کاهش، به ۱۳۳ میلیون یورو رسیده است.

عرضه رسمی قابلیت مرور اینترنتی در ۴ ChatGPT
پس از معرفی مجدد قابلیت مرور اینترنتی در حالت بتا و توقف آن برای چند ماه، OpenAI قابلیت مرور اینترنتی را به طور رسمی در ChatGPT راه‌اندازی کرده است. ChatGPT، ربات چت هوش مصنوعی تولیدی که طی ۱۲ ماه گذشته جهان را به خود مشغول کرده است، از نظر تاریخچه داده‌ها تا سپتامبر۲۰۲۱ محدود بوده است که این امر باعث ناکارآمدی آن به عنوان یک موتور جست‌وجوی درلحظه‌ شده است. با این حال، OpenAI  شروع به ارائه خدمات اینترنتی به چت‌جی‌پی‌تی کرد، حرکتی که همیشه با خطرات ذاتی همراه بوده است، زیرا وب زنده به همان شیوه‌ای که دارای مجموعه داده‌های آموزشی ثابت است، تنظیم نشده است و این موضوع به طور عجیبی درهای سوءاستفاده توسط عوامل بد و همچنین آشوب الگوریتمی قدیمی را باز می‌کند. سپس OpenAI شروع به ارائه جست‌وجوی وب از طریق بینگ، موتورجست‌وجوی متعلق به مایکروسافت، حامی شرکت OpenAI، کرد و درپایان ژوئن، دسترسی به برنامه موبایل چت‌جی‌پی‌تی را نیز افزایش داد. بااین حال، بعد از کشف این‌که چت‌جی‌پی‌تی قادر به نمایش محتواهایی با پرداخت وجه است، این قابلیت‌جدید به سرعت برداشته شد. 
اکنون، مرور با بینگ به طور رسمی برای تمامی مشترکان پلن‌های پلاس و تجاری در دسترس است و نیازی به فعال کردن سوئیچ بتا در تنظیمات نیست. در خبرهای مرتبط، OpenAI همچنین DALL-E ۳ را یک ماه پس از رونمایی از آخرین نسخه تولیدکننده متن به تصویر، به حالت بتا تبدیل کرد. ادغام DALL-E ۳ با چت‌جی‌پی‌تی به این معنی است که کاربران زمانی که از DALL-E برای ایجاد تصویر استفاده می‌کنند نیازی ندارند به طور دقیق درباره نمونه متن‌های خود فکر کنند. چت‌جی‌پی‌تی می‌تواند بخش قابل توجهی از کار سنگین را بر عهده بگیرد تا تضمین کند تصویری که کاربر دریافت می‌کند به آنچه که می‌خواهد نزدیک‌ است. اما بیش از آن، با تعبیه مستقیم DALL-E ۳ در چت‌جی‌پی‌تی، کاربران اکنون می‌توانند تصاویر را به عنوان بخشی از پرسش‌های مبتنی بر متن خود، بدون نیاز به تغییر بین برنامه‌ها، دریافت کنند. DALL-E ۳ در حال حاضر به صورت بتا در وب و موبایل در دسترس است و کاربران می‌توانند با انتخاب DALL-E ۳ (بتا) از تب GPT-۴ درون چت‌جی‌پی‌تی، این قابلیت را فعال کنند.
 
محدوده صوتی
همه اینها بخشی از محدوده گسترده‌تری را تشکیل می‌دهد که ChatGPT را از یک تولیدکننده مبتنی بر متن خالص دورتر می‌کند، و به سمتی می‌برد که صدا و تصویر بخش زیادی از وظایف آن است. ماه گذشته، OpenAI چت‌جی‌پی‌تی با ترکیب دنیای دستیارهای صوتی مانند الکسا با مدل‌های زبانی بزرگ و قدرتمند رونمایی کرد که می‌توانند گفت‌وگوی شفاهی با چت‌بات داشته باشند. به عنوان مثال، کاربر قادر خواهد بود از چت‌جی‌پی‌تی بخواهد که در لحظه یک داستان خواب برای کودکش ایجاد و روایت کند، اگرچه احتمالا بهتر است کنارش باشید تا ببینید چه چیزی ارائه می‌گردد. علاوه بر این، چت‌جی‌پی‌تی همچنین به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از تصاویر به دنبال پاسخ‌شان بگردند، به این معنی که فردی می‌تواند یک تصویر از یک شیء را بارگذاری کند و بفهمد آن چیست یا موارد مشابهی را پیدا کند.بنابراین، خبر امروز به طور قاطع بر تلاش OpenAI برای تبدیل چت‌جی‌پی‌تی به یک موتور جست‌وجوی مولد چندرسانه‌ای، یکپارچه، به طور کامل و به صورت لحظه‌ای تاکید دارد.

ابزار کمک‌ شنوایی برای ویندوز ۱۱

مایکروسافت اعلام کرد که ویندوز ۱۱ به زودی به برخی از کاربران با ابزار کمک‌ شنوایی امکان می‌دهد تماس‌ بگیرند، موسیقی گوش کنند و از کامپیوترهای خود صدا را پخش کنند. مایکروسافت اعلام کرد که نسخه پیش‌نمایش اخیر ویندوز۱۱ با شماره ۲۵۹۷۷ از امروز پشتیبانی از ابزار کمک‌‌شنوایی مجهز به فناوری بلوتوث LE Audio را فراهم می‌کند. به این ترتیب، افراد می‌توانند ابزار کمک‌ شنوایی خود را مستقیما با کامپیوترهای ویندوز۱۱ جفت کنند. در حال حاضر، این ویژگی فقط در برخی از دستگاه‌های ویندوز با پشتیبانی از بلوتوث LE Audio در‌دسترس است، اما مایکروسافت اعلام کرده است که در آینده بیشتر کامپیوترها این قابلیت را ارائه خواهند داد. این شرکت فناوری اعلام کرده است که در طول زمان نیز، قابلیت‌های بیشتری را برای ابزار کمک‌ شنوایی، مانند قابلیت کنترل پیش‌تنظیمات صدا در ویندوز اضافه خواهد کرد. مایکروسافت در کنفرانس Build خود در ماه می‌ اعلام کرد که در ویندوز۱۱، پشتیبانی از بلوتوث LE را اضافه خواهد کرد. این استاندارد صدا از کدک صدای LC۳ استفاده می‌کند که باعث ارائه صدای با کیفیت بالا می‌گردد  و مصرف باتری را کاهش می‌دهد. همچنین، این استاندارد امکاناتی مانند انتقال همزمان صدا به چندین دستگاه را نیز فراهم می‌کند. علاوه بر ویژگی‌های دسترسی‌پذیری جدید، بیلد ۲۵۹۷۷ به‌روزرسانی‌هایی نیز در حوزه حریم خصوصی را معرفی کرد. شرکت اعلام کرد که کاربران اکنون هنگامی که یک برنامه سعی در دسترسی به موقعیت جغرافیایی یا اطلاعات وایفای آنها دارد، اعلان دریافت خواهند کرد. در سال‌های اخیر، تکنولوژی‌های شنوایی توجه شرکت‌های بزرگ را به خود جلب کرده است. سونی با همکاری WS Audiology ابزار کمک‌ شنوایی خودتنظیم شونده را راه‌اندازی کرد و گزارش‌هایی نشان می‌دهد که اپل ممکن است در نظر داشته باشد ایرپادز را به عنوان ابزار کمک‌ شنوایی معرفی کند. 

تولید تصویر با  SGE جدید گوگل
گوگل به تازگی از قابلیت جدیدی رونمایی کرده که مدت‌‌ها پیش توسط سرویس‌های رقیب ارائه شده بود. به گفته گوگل، برای تولید تصویر با هوش مصنوعی راه‌های جدیدی آزمایش شده و اکنون می‌توانید با استفاده از سرویس SGE گوگل، Search Generative Experience عکس‌های جدیدی را خلق کنید. البته همانطور که مطلع هستید ابزارهای هوش‌مصنوعی زیادی برای تولید متن به عکس وجود دارد که مهم‌ترین آنها هوش مصنوعی تبدیل متن به عکس میدجورنی و Dall-e شرکت openai است. البته این روشی که گوگل به تازگی درپیش گرفته ماه‌‌ها پیش توسط مایکروسافت در موتور جست‌وجوی بینگ ارائه شده بود. لازم به ذکر است که هوش‌مصنوعی‌بینگ مبتنی بر Dall-e است. به طور کلی با هرکدام از این ابزارهای هوش مصنوعی که نام بردیم، می‌توانید تصاویر خاصی را طراحی و آنچه را که در ذهن دارید پیاده سازی کنید. گوگل ادعا می‌کند که با قابلیت جدیدش می‌توانید هر تصویر خاصی را طراحی کنید. SGE مانند میدجورنی و Dall-e به شما چهار تصویر پیشنهاد می‌دهد که می‌توانید به دلخواه یکی را انتخاب کنید. این یکی از شباهت‌هایی است که بین این سه ابزار هوش مصنوعی وجود دارد.

تولید تصویر با سرویس SGE گوگل
فرض کنید می‌خواهید یک عکسی را برای دوست تان طراحی کنید که عاشق آشپزی است و حیوان مورد علاقه او کاپیبارا است. نوشتن همین دو جمله در سرویس گوگل، ۴عکس به شما خواهد داد. اما لازم است بدانید هر چقدر که جزئیات بیشتری را بنویسید، عکس دقیق تری را دریافت خواهید کرد. هر کدام از ۴عکس را می‌توانید ویرایش کنید و جزئیات بیشتری به آن اضافه کنید. حتی می‌توانید جای کاراکتر خود را با یک حیوان یا یک کاراکتر دیگر تغییر دهید؛ خلاصه بعد از دریافت عکس هر تغییری آسان است

نحوه استفاده از سرویس SGE
برای استفاده از قابلیت جدید گوگل باید درخواست خود را از طریق پلتفرم Search Labs ثبت کنید. بعد از این‌که سرویس SGE روی حساب کاربری شما فعال شد می‌توانید دستور متنی موردنظر خودرا در گوگل جست‌وجو کنید. هم‌چنین Google Images نیز ساخت عکس براساس متن را در گوگل امکان پذیر می‌کند و تصاویر ساخته شده در منوی کناری به نمایش در می‌آید.

پردازنده‌های  AMD با تراشه ۹۶هسته‌ای!
طبق جدیدترین گزارش‌ها، پردازنده‌های Threadripper شرکت AMD با تراشه ۹۶هسته‌ای باز خواهند گشت. این تراشه بسیار قدرتمند و درعین‌حال بسیار گران‌قیمت است. AMD با تراشه‌های جدید Threadripper خود، کامپیوترهای اداری حرفه‌ای و کامپیوترهای رومیزی با کارایی بالا را هدف گرفته است. AMD پردازنده‌های Threadripper خود را در دو کلاس و با دو تراشه جدید به بازار بازمی‌گرداند. سری Pro از تراشه‌های Threadripper به‌منظور قرارگیری در ایستگاه‌های کاری برای حرفه‌ای‌ها طراحی شده است و سری غیر Pro ویژه کامپیوترهای رومیزی با کارایی بالا (HEDT) و کاربران حرفه‌ای (Prosumers) است که به ویژگی‌های مدیریت‌شدنی و حافظه هشت‌کاناله یا تعداد زیادی خطوط PCIe Gen ۵ نیازی ندارند. هر دو تراشه Pro و HEDT برپایه معماری Zen ۴ از AMD ساخته شده‌اند و امکان ذخیره‌سازی با سرعت بسیار زیاد PCIe Gen ۵ را فراهم می‌کنند. در صدر تراشه‌های Threadripper Pro، مدل ۷۹۹۵WX دیده می‌گردد که ۹۶ هسته و۱۹۲رشته دارد و حداکثر بوست ۵.۳ گیگاهرتزی و ۳۸۴مگابایت کش L۳ و ۱۲۸ خط PCIe Gen ۵ را به‌ارمغان می‌آورد. AMD شش تراشه Threadripper Pro ارائه می‌دهد و مدل ورودی ۷۹۴۵WX به ۱۲ هسته و ۲۴ رشته مجهز است. تراشه‌های Threadripper HEDT برای کسانی گزینه‌های منطقی‌‌تری هستند که در زمینه‌های طراحی، تولید، معماری، مهندسی و رسانه فعالیت می‌کنند. AMD سه تراشه Ryzen Threadripper را در این کلاس ارائه خواهد کرد؛ اما قیمت آنها ارزان نخواهد بود. AMD مادربردهای TRX۵۰ را برای تراشه‌های HEDT و مادربردهای WRX۹۰ را برای پلتفرم Pro معرفی می‌کند. نکته جالب این است که مادربردهای TRX۵۰ از تراشه‌های Pro نیز پشتیبانی می‌کنند؛ بنابراین، روی کاغذ شما می‌توانید کامپیوتر رومیزی با کارایی بالا با ۹۶ هسته و ۱۹۲ رشته راه‌اندازی کنید. شما از پشتیبانی از حافظه ۸کاناله یا ۱۲۸ مسیر PCIe Gen ۵ بی‌بهره خواهید بود؛ اما اگر ۹۶ هسته داشته باشید، قدرت زیادی دراختیارتان خواهد بود.

کمک هوش مصنوعی به جراحان 
مطالعه جدیدی صورت گرفته که هوش مصنوعی می‌تواند در تشخیص تومور مغزی سریعتر و دقیق تر عمل کند و به جراحان در این زمینه کمک کند. جراحان در حین عمل وقتی به لبه تومور مغزی می‌رسند، با یک چالش بزرگ مواجه می‌شوند؛ این که آیا باید بخشی از مغز سالم را بردارند تا مطمئن شوند تمام تومور برداشته شده یا از بافت سالم فاصله بگیرند و این خطر رو به جان بخرند که سلول‌های خطرناک تومور باقی بمانند. برای رفع این مشکل، هوش مصنوعی به میان می‌آید. دانشمندان هلندی اعلام کردند که هوش مصنوعی برای ارائه دانش به جراحان کمک می‌کند که آنها در برخورد با چنین نمونه‌هایی بهتر تصمیم بگیرند. دراین روش با اسکن کامپیوتری بخش‌های مختلف DNA تومور، تغییرات شیمیایی خاصی که اتفاق می‌افتد را بررسی می‌کنند. در این تغییرات شیمیایی، به یک تشخیص دقیق از نوع و حتی زیر مجموعه نوع تومور مغز ارائه می‌گردد. جراحان برای انجام این تشخیص به ساعت‌‌ها زمان نیاز دارند و تصمیم گیری کار سختی است. اما در آینده به کمک هوش مصنوعی این تصمیم گیری آسان تر می‌گردد. همچنین دکتران می‌توانند به کمک آن برای درمان یک نوع تومور هم از آن کمک بگیرند. Jeroen de Ridder، دانشیار ارشد در مرکزپزشکی مولکولی دانشگاه هلند که دراین مطالعه کمک کرده است، گفته: هم‌چنین یورن دو ریدر گفته که «آنچه که ما اکنون به طور منحصر به فرد فراهم کرده‌ایم، این است که این تشخیص بسیار دقیق، قوی و با جزئیات را به طور از ابتدایی در حین عمل جراحی انجام داده گردد.»
 این دانشیار تاکید دارد که در زمان انجام جراحی، دانستن نوع خاص تومور اهمیت زیادی دارد و روشی که ارائه شده این امکان را به جراحان می‌دهد که به طور دقیق و جزئی تشخیص این نوع تومور در زمان انجام عمل جراحی انجام گیرد. سیستم یادگیری عمیق به نام Sturgeon را ابتدا روی نمونه‌های توموری منجمد که از عمل‌های قبلی برای سرطان مغز تست کردند. نتیجه ای که از این آزمایش به دست آمد، این هوش مصنوعی در ۴۰دقیقه اول، توانست ۵۰مورد را از بین ۴۵مورد به درستی تشخیص دهد. در ۵مورد دیگر به دلیل این‌که اطلاعات کافی و واضح نبود، نتوانست تشخیص دهد. این سیستم در ۲۵عمل جراحی زنده تست شد و بیشتر نمونه‌‌ها کودکان بودند و بررسی نمونه‌های تومور تحت میکروسکوپ انجام گرفت. رویکرد جدید در ۱۸ مورد به درستی تشخیص داده شد و در ۷ مورد دیگر مورد اعتماد نبود.  این سیستم توانست در کمتر از ۹۰ دقیقه تشخیص دهد؛ این مدت زمان درست و مناسبی برای تصمیم گیری در حین عمل جراحی است.

تقویت دفاعی اندروید برای مقابله با بدافزارها
گوگل اعلام کرد ابزارهای دفاعی اندروید را برای مبارزه با ترفندهای جدید بد افزار‌‌ها از جمله هوش مصنوعی افزایش می‌دهد. براین اساس ویژگی Google Play Protect اندروید در حال ارتقا است تا از اسکن در زمان واقعی در سطح کد پشتیبانی کند. این بهبود به محافظت بهتر از کاربران در برابر برنامه‌های چند شکلی مخرب که از روش‌های مختلف مانند هوش مصنوعی برای جلوگیری از شناسایی استفاده می‌کنند، کمک می‌کند. این به‌روزرسانی به دنبال افزایش استفاده از بدافزارهای «چندشکلی» است که سیستم‌های موجود گوگل به سختی آنها را تشخیص می‌دهند. بنابراین، با استفاده از تکنیک‌هایی مانند یادگیری ماشین در دستگاه ، علاوه بر بررسی برنامه‌هایی که به تازگی نصب شده‌اند ، Play Protect در هنگام نصب برنامه‌هایی که قبلا اسکن نشده‌اند، زمان اسکن واقعی را توصیه خواهد کرد. در ادامه پس از ارزیابی در سطح کد، گوگل به کاربر اعلام می‌کند که آیا یک برنامه به نظر ایمن است یا مضر. این بهبود به محافظت بهتر از کاربران در برابر برنامه‌های چند شکلی مخربی که از روش‌های مختلف مانند هوش مصنوعی برای جلوگیری از شناسایی استفاده می‌کنند، کمک می‌کند.
 Google Play Protect در هر دستگاه اندرویدی که به خدمات گوگل پلی مجهز است (بیش از ۳میلیارد دستگاه اندرویدی فعال در سطح جهان است، اما نه همه آنها) قابل دسترس است. بر اساس گزارش گوگل، این سرویس روزانه ۱۲۵میلیارد برنامه را اسکن می‌کند تا از گسترش بدافزارها و نرم‌افزارهای ناخواسته دیگر جلوگیری کند. این سرویس برنامه‌ها را قبل از دانلود بررسی می‌کند و با اسکن‌های روزانه روی دستگاه، برنامه‌هایی که ممکن است مضر باشند را بدون توجه به این‌که آن برنامه از گوگل پلی یا منابع دیگری دانلود شده باشد، تشخیص می‌دهد. علیرغم محافظت‌ها، محققان همچنان درباره کشف بدافزار اندرویدی هشدار می‌دهند. سایت BleepingComputer در ماه‌های اخیر درباره تعدادی از حملات هکری گزارش داده است که اغلب بدافزارها را به صورت برنامه‌های قانونی مانند یوتیوب یا کروم پخش می‌کنند. نرم‌افزاری که کاربران به احتمال زیاد تمایل بیشتری به اعطای مجوزهای سیستمی گسترده به آن دارند. پست وبلاگ گوگل اشاره می‌کند که لینک‌های دانلود برنامه‌های مخرب اغلب از طریق «منابع زودگذر» مانند برنامه‌های پیام رسانی به اشتراک گذاشته می‌گردد.
همانطور که در مطلب گوگل ذکر شده است، قابلیت اسکن جدید در حال حاضر در «کشورهای انتخاب شده، که با هند آغاز می‌گردد » در حال پیاده‌سازی است و در ماه‌های آینده در تمام مناطق قابل دسترس خواهد بود.

[ad_2]
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

عکس | قدس شریف در اختیار مسلمانان قرار می‌گیرد و دنیای اسلام آزادی فلسطین را جشن خواهد گرفت

[ad_1] حساب ایکس (توییتر) Khamenei.ir دقایقی پیش جمله‌ای از رهبر معظم انقلاب را به زبان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *