وزیر دفاع آمریکا صبح پنجشنبه از درز اطلاعات پنتاگون خبردار شد!

ad1

به گزارش جام جم آنلاین، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در ادعایی عجیب و مضحک می‌گوید که بیش از یک ماه پس از انتشار اسناد محرمانه نظامی در فضای مجازی، تازه از این نشت اطلاعاتی آگاه شده است!

آستین در نشستی مطبوعاتی گفت که دولت آمریکا افشای اسناد را «بسیار جدی» گرفته و نسبت به تحقیقات «فوری بین سازمانی» دستور داده است.

این در حالی است که بالاترین شخص وزارت دفاع آمریکا گفته که او، نخستین بار صبح ششم آوریل(پنجشنبه ۱۷ فروردین) یعنی هفته‌ها پس از درز اطلاعات محرمانه به فضای مجازی، از آن مطلع شده است!

آستین در واکنش به این پرسش که این اسناد «چطور دست کم چند هفته پیش از آنکه سرویس اطلاعاتی آمریکا متوجه درز آن به فضای مجازی گردد، آزادانه در اینترنت دست به دست شده؟»، بدون ارائه پاسخی روشن، گفت که مقامات تحقیقات جامعی درباره آن انجام می‌دهند.

وی افزود: بهرحال، این اسناد در جایی از وِب بودند و درباره محل دقیق و شخصی که به آنها دسترسی داشته، تا اینجا هیچ اطلاعاتی نداریم. ما این مساله را خیلی جدی می‌گیریم و همچنان به تحقیق ادامه داده و تا زمانی که منشأ و وسعت این (حفره اطلاعاتی) را پیدا نکنیم، همه جا را زیر و رو خواهیم کرد.

نخستین سری از اسناد حساس اوایل ماه مارس در پلتفرم «دیسکورد» پدیدار شد اما گزارش‌های رسانه‌ای درباره آن، هفته گذشته روی خروجی مطبوعات قرار گرفت.

گفته می‌گردد این اسناد حاوی ده‌ها صفحه اطلاعات طبقه‌بندی‌شده درباره آمریکا و برنامه نظامی ناتو در اوکراین است که از جمله آنها می‌توان به جدول زمان‌بندی آموزش‌های نظامی و تحول اسلحه، داده‌های مرتبط با هزینه‌های مهمات، ساختار واحدهای رزمی اوکراین، برآورد تلفات ارتش روسیه و اوکراین و همچنین اطلاعات مرتبط با شمار نیروهای خارجی ویژه حاضر در مناطق جنگی اشاره کرد.

سایر اطلاعات نیز به اقدامات ضدتروریستی آمریکا از جمله سیاست‌های این کشور در خاورمیانه و چین و همچنین برنامه هسته‌ ای ایران مربوط است.

منبع: مهر

ad2
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

نحوه فعال کردن ویژگی «لایو کپشن» در کروم

به گزارش جام جم آنلاین، گوگل اخیرا ویژگی‌های بیشتری را به قابلیت لایو کپشن کروم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *