چطور منطقه گوگل‌ پلی را تغییر دهیم؟

[ad_1]

جدای از سرگرمی‌های منحصربه‌فرد محلی مانند فیلم‌ها و کتاب‌ها، خدمات ضروری مانند برنامه‌های بانکی ممکن است محدود به قلمرو شما باشد. از طرفی طی یک ماه گذشته مشکلات جدیدی برای اکانت کاربران ایرانی در این برنامه ایجاد شده بود که البته فعلا حل شده است اما به‌طور کلی می‌توانید با تغییر منطقه در گوگل‌پلی از بسیاری از این مشکلات جلوگیری کنید چرا که حتی پیش از این هم گوگل‌پلی برای دانلود از ایران محدودیت‌هایی قرار داده بود.

با این حال، هشدار داده می‌گردد که فقط هر 12‌ماه یکبار می‌توانید کشور گوگل‌پلی خود را تغییر دهید. بنابراین اگر تصمیم به تغییر آن دارید، مطمئن شوید زیرا تا یک‌سال دیگر نمی‌توانید آن را تغییر دهید. علاوه بر این  نمی‌توانید از موجودی گوگل‌پلی کشور قبلی خود استفاده کنید.

برای تغییر کشور خود باید یک کشور جدید در گوگل‌پلی راه‌اندازی کنید که نیاز به حضور در آنجا دارد، یعنی داشتن یک آدرس IP معتبر و یک روش پرداخت معتبر از کشور جدید.

از مرورگر خود به pay.google.com و سپس Settings–>Payments Profile بروید. در کنار کشور/ منطقه، روی ویرایش کلیک کنید که با نماد مداد نشان داده شده است.

گوگل از شما می‌خواهد که یک نمایه پرداخت جدید برای کشور یا منطقه جدید ایجاد کنید. روی ایجاد نمایه جدید کلیک کنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

اولین روش پرداخت باید با کشور یا منطقه نمایه جدید شما مطابقت داشته باشد. پس از تنظیم نمایه خود، می‌توانید روش‌های پرداخت را از کشورها یا مناطق دیگر اضافه کنید.

پس از اتمام، فروشگاه گوگل‌پلی به‌طور خودکار به کشور یا منطقه جدید شما تغییر می‌کند. توجه داشته باشید که پردازش تغییرات کشور ممکن است تا 48 ساعت طول بکشد.

 نحوه تغییر کشور گوگل‌پلی در اندروید

ابتدا اپلیکیشن گوگل‌پلی‌استور را در گوشی یا تبلت اندرویدی خود باز کنید. سپس روی نماد نمایه خود در بالا سمت راست و پس از آن روی تنظیمات  کلیک کنید.

سپس روی General–> Account and device preferences از منو ضربه بزنید.

کشوری را که می‌خواهید در آن حساب اضافه کنید، در قسمت کشور و نمایه‌ها انتخاب کنید. توجه داشته باشید که گوگل فقط کشورهای مرتبط با آدرس IP فعلی شما را نشان می‌دهد.

منبع: ضمیمه کلیک روزنامه جام‌جم

[ad_2]
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

عکس | قدس شریف در اختیار مسلمانان قرار می‌گیرد و دنیای اسلام آزادی فلسطین را جشن خواهد گرفت

[ad_1] حساب ایکس (توییتر) Khamenei.ir دقایقی پیش جمله‌ای از رهبر معظم انقلاب را به زبان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *