۱۰نشانه که گوشی هک شده است

[ad_1]

سرقت اطلاعات موبایل و اخاذی کردن با آن کابوس کاربران گوشی‌های هوشمند است! اما چگونه بفهمیم که گوشی ما هک شده است؟ علائم هک شدن گوشی چیست؟ چگونه از هک شدن گوشی و سرقت اطلاعاتمان جلوگیری کنیم؟ درمطلب می‌خواهیم ۱۰نشانه هک گوشی تلفن همراه را معرفی کنیم تا بتوانید از سرقت اطلاعات تان جلوگیری کنید.

۱- نصب خودکار اپلیکیشن‌های عجیب
نصب شدن اپلیکیشن یا برنامه‌های عجیب و غریب به صورت خودکار روی گوشی یکی از اصلی‌ترین نشانه‌هایی است که می‌تواند خبر از هک تلفن همراه  شما داشته باشد. اپلیکیشن‌ها در گوشی‌های موبایل نباید بدون اجازه شما نصب شوند و اگر این مسأله اتفاق افتاد مطمئنا با شرایط مشکوک و عجیبی روبه روخواهید بود! 

۲- افزایش بی از حد مصرف اینترنت
اغلب ابزارهایی که برای هک کردن گوشی‌های موبایل و رد و بدل اطلاعات از آنها استفاده می‌گردد مبتنی بر اینترنت هستند؛ یعنی از شبکه اینترنت برای رد و بدل اطلاعات استفاده می‌کنند. بنابراین زمانی که گوشی شما هک می‌گردد میزان مصرف حجم اینترنت آن هم افزایش پیدا خواهد کرد چون دائما دیتا و اطلاعات در پس‌زمینه دستگاه در حال رد و بدل شدن است!

۳- ارسال و دریافت پیامک‌های خودکار و عجیب!
رسال و دریافت پیامک‌های عجیب هم می‌تواند یکی دیگر از نشانه‌های هک گوشی موبایل باشد. درمورد ارسال پیامک که همه چیز مشخص است! اگر گوشی شما به طور خودکار پیامکی به هر شماره‌ای ارسال می‌کند، مطمئن باشید که این روند بسیار مشکوک بوده و ناشی از عاملی مخرب است و می‌تواند نشانه هک شدن گوشی باشد!

۴- کم شدن خودکار شارژ سیمکارت 
اگر اعتبار سیم کارت شما یا بهتر بگوییم شارژ آن به صورت خودکار کم می‌گردد، ممکن است تلفن همراه‌‌تان هک شده باشد و ارسال پیامک‌‌ها یا رد و بدل اطلاعات به شیوه‌های خاصی که هکر طراحی کرده منجر به بروز این مشکل شده باشد. بنابراین همیشه مسأله کم شدن خودکار شارژ سیمکارت یا افزایش قبض موبایل را جدی بگیرید! 

۵- کند شدن بیش از اندازه سرعت گوشی
کندشدن بیش از اندازه سرعت گوشی یا تبلت می‌تواند یکی از نشانه‌هایی باشد که خبر از هک شدن دستگاه و به سرقت رفتن اطلاعات آن دارد! البته همیشه کند شدن گوشی و تبلت به معنای هک شدن دستگاه نیست زیرا تمام گوشی و تبلت‌ها به مرور زمان و با افزایش حجم اطلاعاتی که در حافظه آنها ذخیره می‌گردد کند می‌شوند و این مسأله یک امر کاملا طبیعی است. کند شدن گوشی زمانی می‌تواند یکی از نشانه‌های هک شدن آن باشد که به طور ناگهانی و بدون دلیل باشد و شدت آن بیش از اندازه باشد.

۶- نمایان شدن پیام‌های پاپ آپ عجیب و خودکار!
اگر به تازگی گوشی شما با مشکل نمایان شدن پیغام‌های پاپ آپ عجیب رو به رو شده، احتمالا پای یک اپلیکیشن مخرب و جاسوسی در میان است! بنابراین این مسأله هم می‌تواند از دیگر نشانه‌های هک شدن موبایل باشد. برای رفع این مسأله باید حتما اپلیکیشن مخربی که نصب کرده‌اید را شناسایی و از روی دستگاه حذف کنید. چند وقت پیش ارسال خودکار پیغام‌های دعوت به کانال و گروه‌های تلگرام و باز شدن خودکار این اپلیکیشن دردسری برای خیلی ازکاربران شده بود که عامل به وجود آمدن آن مشکل هم به نصب یک اپلیکیشن مخرب مربوط می‌شد.

۷- اسپم شدن خودکار ایمیل‌های ارسالی شما
اگر ایمیل‌هایی که از گوشی یا تبلت خود برای دیگران ارسال می‌کنید به طور خودکار در پوشه اسپم آنها قرار داده می‌شوند، این مسأله می‌تواند یکی دیگر از نشانه‌های هک‌شدن موبایلتان باشد. یعنی اگر ایمیل‌های ارسالی شما به طور خودکار بلاک و اسپم شوند، احتمالا کدهای مخربی دردستگاه فعال هستند که منجر به بروز این مشکل و اختلال در روند ارسال ایمیل می‌شوند و شاید اطلاعات ایمیل شما توسط هکر مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد! پس این مسأله هم یکی دیگر از نشانه‌های احتمالی هک‌شدن گوشی یا تبلت‌هاست.

۸- باز شدن خودکار سایت‌های نامربوط
خیلی از کدهای مخربی که توسط هکرها نوشته می‌گردد و منجر به بروز اختلال درعملکرد گوشی یا تبلت می‌شوند، شما را به وبسایت‌های عجیب هدایت خواهند کرد! برای مثال تصور کنید درحال استفاده ازگوشی خود هستید و به طورخودکار مرورگر دستگاه باز و شما را به سایت خاصی هدایت می‌کند! مطمئن باشید دراین شرایط مشکلی جدی درگوشی شما وجود دارد و احتمال هک آن بالاست. در اغلب موارد نصب یک اپلیکیشن مخرب منجر به بروز مشکلات این چنینی شده و بستر مناسب را برای هک موبایل شما فراهم می‌کند. بنابراین اپلیکیشن مخرب را پیدا و از روی گوشی حذف کنید.

۹- از کار افتادن برخی اپلیکیشن‌‌ها و تغییر خودکار زبان 
یکی دیگراز نشانه‌های هک شدن گوشی موبایل این است که به دلیل استفاده از پروکسی‌های خاص توسط هکرها، در حین وبگردی زبان مرورگر و محتوا یا حتی تبلیغاتی که نمایش داده می‌شوند تغییر پیدا می‌کنند! دربرخی شرایط هم استفاده از پروکسی توسط هکرها می‌تواند منجر به ازکارافتادن اپلیکیشن‌های خاصی گردد. بنابراین اگر ازاین موارد مشکوک درموبایل یا تبلت خود دیدید، می‌تواند یکی دیگر از نشانه‌های هک شدن باشد.

۱۰- خالی شدن سریع باتری
خالی شدن سریع شارژ باتری هم از دیگر دلایلی است که مطلقا نمی‌تواند نشان دهنده هک شدن گوشی موبایل باشد و درخیلی از موارد به دلیل افت کیفیت شارژدهی باتری یا تنظیمات نادرست دردستگاه به وجود می‌آید. اما در برخی شرایط خاص ممکن است خالی شدن شارژ باتری به طور ناگهانی و به شکل مشکوکی انجام گردد که این مسأله می‌تواند یکی از نشانه‌های هک گوشی موبایل باشد و حتما باید جدی گرفته گردد. چون زمانی که گوشی هک گردد، اطلاعات خاصی درپس زمینه آن رد وبدل می‌شوند و انجام این کار نیاز به صرف انرژی باتری دارد. به‌همین دلیل زمانی که گوشی هک گردد، شارژ باتری آن زودتر ازحالت عادی خالی خواهد شد.

[ad_2]
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

عکس | قدس شریف در اختیار مسلمانان قرار می‌گیرد و دنیای اسلام آزادی فلسطین را جشن خواهد گرفت

[ad_1] حساب ایکس (توییتر) Khamenei.ir دقایقی پیش جمله‌ای از رهبر معظم انقلاب را به زبان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *