اشاعه فرهنگ حسینی با لبیک گفتن به ندای امام حسین(ع)

[ad_1]

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در جمع نمازگزاران روستای نصرآباد شهرستان تفت با اشاره به فرا رسیدن ماه صفر و  در ایام اربعین حسینی  اظهار داشت: مردم ایران و استان یزد از جمله افرادی هستند که به درخواست امام حسین(ع) لبیک گفتند و در مسیر رستگاری گام برداشتند.

وی افزود: درخواست یاری امام حسین(ع) یک درخواست و حمایت شخصی نبود زیرا ایشان سرنوشت خود را می‌دانست بنابراین یاری‌ای که امام حسین(ع) می‌خواست، یاری در مسیر هدف و راه امام حسین(ع) بود.

ناصری با بیان اینکه کتاب خدا و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) دو میراث گرانبهای پیامبر اکرم(ص) است، گفت: قرآن و عترت از یکدیگر جدا نمی‌شوند و دفاع از حریم اسلام و اهل بیت(ع) خواسته‌ای بود که امام حسین(ع) از مردم داشت و این سخن در تمام نقاط گیتی گسترده شد.

وی افزود: در ارتباط با مسئله قرآن و عترت متاسفانه به قرآن بسیار بی‌توجهی شده است و باید به این دو مسئله بیش از گذشته توجه کرد.

امام جمعه یزد با اشاره به حرکت امام خمینی(ره) در راستای حمایت از مظلوم و گسترش مسئله امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تصریح کرد: امام خمینی(ره) با توجه به دستورات قرآن و حمایت از اهداف حسینی(ع) در راستای مسئله امر به معروف و حمایت از مظلوم گام برداشت و در این مسیر مردم ایران را با به ثمر رساندن انقلاب اسلامی و گسترده کردن پرچم اسلام در ایران نیز هدایت و آگاه کرد.

وی با بیان اینکه باید آرمان‌های امام حسین(ع) در عصر حاضر اشاعه پیدا کند، عنوان کرد: امام خمینی(ره) تمام تلاش خود را برای اشاعه فرهنگ حسینی به کار برد و در این مسیر با بینش و خرد بالای خود مردم ایران را از تاریکی ظلم خارج و آنان را بیدار کرد.

ناصری افزود: امام خمینی(ره) علاوه بر جهاد انقلابی جهاد عقیدتی نیز داشت و حرکت انقلابی ایشان از ارتباط قوی با اهل بیت(ع) شکل گرفت.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران مدد الهی و عنایات امام زمان(عج) و خون شهدا به ثمر نشست و مردم در این حرکت پشت سر امام زمان(عج) گام برداشتند و سال‌های زیادی را با توطئه‌های دشمن جنگیدند و در مقابل تحریم‌ها ایستادگی کردند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: خنثی کردن توطئه‌های دشمن کاری بسیار سخت است و ترکش‌های دشمن گاهی به مردم اصابت می‌کند که در این مسیر صبر و آگاهی مردم را می‌طلبد.

ناصری با اشاره به توطئه‌های دشمن بیان کرد: منکر مشکلات موجود در کشور نیستیم اما مردم بدانند دشمن تلاش می‌کند تا با ناامید کردن جامعه اهداف خود را راحت‌تر به ثمر برساند.

وی با اشاره به حرکت گستاخانه غرب در راستای آتش زدن قرآن اظهار داشت: این حرکات همراه با خشم که علیه دین اسلام و مقدسات مسلمانان انجام می‌گردد برگرفته از ضعف، ناتوانی، ترس و خشم دشمن است.

[ad_2]
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

عکس | قدس شریف در اختیار مسلمانان قرار می‌گیرد و دنیای اسلام آزادی فلسطین را جشن خواهد گرفت

[ad_1] حساب ایکس (توییتر) Khamenei.ir دقایقی پیش جمله‌ای از رهبر معظم انقلاب را به زبان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *