بازداشت اعضای باند تبهکاری سرقت خودرو

ad1

به گزارش خبرنگار «جام‌جم»، سردار علی ولی‌پور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ دیروز در جمع خبرنگاران از دستگیری هشت سارق خودرو و هفت نفر سند‌ نمره‌‌کن و مالخر،خبر داد و گفت: اعضای این باند، خودروها را به کمک جرثقیل جابه‌جا می‌کردند و به خریداران خودروهای سرقتی تحویل می‌دادند. تاکنون ۲۰ دستگاه خودروی سرقتی از آنها کشف شده است. برخی از این سارقان گفتند خودروهایی که دزدیده بودند دستگاه‌های ردیاب‌شان درست کار نمی‌کرد و همین باعث می‌شد آنها را راحت‌تر به سرقت ببرند. 

اصغر کوچولو به آخر خط رسید
اصغر معروف به کوچولو که عضو این‌باند است، می‌گوید: سال‌ها قبل به سلیمانیه عراق می‌رفتم، کالا می‌خریدم و با کولبری به داخل کشور منتقل کرده و می‌فروختم. برای سود بیشتر کولبران‌مشروبات‌الکلی را قاچاقی از سلیمانیه عراق برایم می‌آوردند، می‌فروختم و به هرکدام سهمی می‌پرداختم. بعد با سامان و همدستانش که کارشان سرقت خودرو بود آشنا شدم. آنها در تهران یا شهرهای اطراف خودروهایی را ازجمله سمند، پژو، زانتیا، مزدا و… را که ردیاب نداشت یا اگر داشت خوب کار نمی‌کرد شناسایی و با اجاره جرثقیل آنها را بار کرده و به سرقت می‌بردند. وی افزود: پلاک و ارکان موتور خودروها را عوض می‌کردم و مشروب‌هایی را که کولبران برایم آورده بودند در خودروهای سرقتی جاسازی کرده و رانندگان استخدام‌شده آن را برایم تحویل می‌دادند. هر محموله‌ای که به دستم می‌رسید را ۷۰میلیون تومان می‌فروختم. موتور خودروهای سرقتی را تقویت و از سیستم دودزا استفاده می‌کردیم که هربار پلیس به ما مشکوک ‌شد نتواند دید خوبی داشته باشد. از ۵۰ تا ۱۵۰میلیون تومان بابت خرید خودروها می‌پرداختم. با پول‌هایی که از راه خلاف به‌دست‌آورده‌بودم خانه، ویلا و خودرو خریده و به‌نام اعضای خانواده و اطرافیان ثبت کرده بودم تا اگر دستگیر شدم اموالی به‌نامم نباشد که توقیف گردد. همچنین خودروهای تصادفی را  هم با همدستانم خریداری کرده و با مدارک آنها برخی از خودروهای سرقتی را می‌فروختیم.

هک ردیاب برای سرقت
فرشید در چشم‌برهم‌زدنی خودرو سرقت می‌کند. فوق‌دیپلم مکانیک و عشق سرعت است و دراین‌باره می‌گوید: به یک سارق حرفه‌ای خودرو پول دادم و شش ماه نزد او آموزش دیدم تا توانستم یک سارق خودرو شوم. در ۵ تا ۳۰ ثانیه هر خودرویی را می‌خواستم سرقت می‌کردم. هربار که سفارش خودرو می‌گرفتم برای سرقت آن نوع می‌رفتم. مثلا با همین اصغرکوچولو مدت‌هاست کار می‌کنم. او تلفنی سفارش نوع خودروهایی که می‌خواست از پژو، سمند، ماکسیما و … را می‌داد و در یک چشم‌برهم‌زدن آنها را برایش می‌بردم. جوان سارق ادامه داد: بعد‌از هر سرقت آن را در جرثقیل گذاشته و به محله دیگری منتقل می‌کردم. یک شبانه‌روز خودرو را در خیابان پارک می‌کردم تا مطمئن شوم ردیاب ندارد یا خوب عمل نمی‌کند که مکان پارک آن مشخص گردد. بابت پژو۴۰۵ یا پرشیا ۵۰ تا ۶۰میلیون تومان، زانتیا ۱۰۰میلیون و ماکسیما و مزدا۳ بالای ۱۵۰میلیون تومان پول می‌گرفتم. اگر خودرو خارجی بود سعی می‌کردم کد آن را با هک ازبین‌ببرم که ردیاب از کار بیفتد.

ad2
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

مشکلات تولیدکنندگان استان رفع می‌گردد

به گزارش جام جم آنلاین همدان، علیرضا قاسمی‌فرزاد در پایان چهل‌وسومین جلسه‌ ستاد تسهیل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *