فوت 280 نفر بر اثر غرق شدگی در بهار امسال

ad1

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از قوه قضائیه، همه ساله و با شروع فصل گرم سال آمار تلفات غرق شدگی نیز در کشور افزایش می‌یابد و تعداد بیشتری از هموطنان به دلیل بی احتیاطی و یا عدم مهارت در شنا کردن جان خود را از دست می‌دهند، این در حالی است که همواره از مردم عزیز خواسته شده برای شنا کردن، به ویژه در روز‌های گرم سال، حتماً به نکات ایمنی و هشدار‌ها توجه لازم را داشته و از شنا کردن در مکان‌های ایمن سازی نشده جداً خودداری کنند.

بر اساس این گزارش، در بهار امسال از کل تلفات غرق شدگی ثبت شده در کشور، ۲۲۴ نفر مرد و ۵۶ نفر زن بودند همچنین بیشترین آمار با ۱۲۶ فوتی در خرداد ماه ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶.۷ درصد بیشتر شده است.

در این مدت استان‌های خوزستان با ۴۱، فارس با ۲۷ و اصفهان با ۲۳ فوتی بیشترین آمار مرگ ناشی از غرق شدگی را داشته اند. 

همچنین استان مازندران با ۱۷ فوتی غرق شدگی در رتبه پنجم و استان گیلان با ۱۵ فوتی در رتبه هشتم قرار گرفته اند.

استخر‌های کشاورزی در رتبه دوم بیشترین تعداد تلفات غرق شدگی

هرچند مطابق هرسال در سه ماهه نخست سال جاری نیز بیشترین تعداد تلفات غرق شدگی با ۷۳ فوتی مربوط به رودخانه هاست، اما در این مدت استخر‌های کشاورزی بعد از رودخانه‌ها در رتبه دوم تعداد تلفات غرق شدگی قرار گرفته اند.

در این مدت ۷۱ نفر در استخر‌های کشاورزی جان خود را از دست دادند درحالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۲۵ نفر بوده است.

لازم به ذکر است در فصل بهار به دلیل انجام حجم بیشتری از فعالیت‌های کشاورزی و در مقابل سفر‌های کمتر به استان‌های ساحلی، در مقایسه با فصل تابستان، شاهد پیشی گرفتن آمار تلفات غرق شدگی در استخر‌های کشاورزی نسبت به دریا هستیم.

بر اساس آمار‌های موجود پس از رودخانه و استخر‌های کشاورزی به ترتیب دریا با ۳۷ (۲۹ نفر مناطق غیرمجاز و هشت نفر مناطق ایمن سازی شده)، استخر شنا با ۲۸، کانال‌ها با ۲۱، دریاچه مصنوعی و سد با ۱۲، چاه با هشت، حوض و حوضچه با چهار و دریاچه طبیعی با دو فوتی بیشترین تلفات غرق شدگی را داشته اند. در این مدت ۲۴ نفر نیز در سایر مکان‌های آبی جان خود را از دست داده اند.

با توجه به باقی ماندن بیش از ۵۰ روز از فصل تابستان و تمایل افراد برای سفرکردن به مناطق آبی و استان‌های ساحلی کشور و نیز شناکردن در استخر‌ها و رودخانه‌ها و …، سازمان پزشکی قانونی کشور از هموطنان عزیز می‌خواهد که نکات ایمنی و هشدار‌های ارائه شده برای پیشگیری از غرق شدگی را جدی بگیرند و در هنگام مراجعه به چنین مکان‌هایی مراقب کودکان و نوجوانان باشند تا ضمن تجربه سفری ایمن و همراه با خاطرات خوش، در پایان فصل تابستان نیز شاهد کاهش آمار غرق شدگی و ثبت کمترین میزان درگذشت عزیزانمان در این بخش باشیم.

ad2
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

حمله جدید آمریکا و انگلیس به یمن

به گزارش جام جم آنلاین، منابع خبری از حمله جدید آمریکا و انگلیس به غرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *