پیشرفت در ساخت آهنگ با هوش مصنوعی

ad1

روش‌های متنوع ساخت آهنگ:
 
تجزیه و تحلیل داده صوتی:

این روش ازالگوریتم‌های یادگیری عمیق برای تحلیل ودرک داده‌های صوتی استفاده می‌کند. با تجزیه‌و‌تحلیل الگوهای موسیقی، ملودی‌های جدید با توجه به سبک‌های مختلف تولید می‌شوند.

ترکیب المان‌های موسیقی مختلف:
برخی سایت‌ها از ترکیب المان‌های موسیقی مختلف، ازجمله ملودی‌ها، ریتم‌ها و هارمونی‌ها، برای ایجاد آهنگ‌های جدید استفاده می‌کند. این ترکیبات با هوش مصنوعی انجام می‌گردد تا یک کار کامل و هماهنگ برای هنرمندان خلق گردد.

 تأثیر بر صنعت موسیقی:
استفاده ازهوش مصنوعی در ساخت آهنگ، به هنرمندان این امکان را می‌دهد تا به سرعت به ایده‌های خود زندگی ببخشند ودر عین حال باعث برخی از چالش‌ها و سؤالات اخلاقی درخصوص اصالت وهنر انسانی موسیقی می‌گردد. درسطر پایین یکی از سایت‌های هوش مصنوعی را با جزئیات بیشتر برای شما معرفی می‌کنم تا بیشتر با این مورد آشنا شوید .

Amper Music: 
سایت Amper Music یک پلتفرم آنلاین است که با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته هوش مصنوعی، به هنرمندان و آهنگسازان امکان می‌دهد آهنگ‌های شخصی شان را به سرعت ایجاد کنند. با ورود به این سایت، کاربران می‌توانند از ویژگی‌های مختلفی مانند سبک موسیقی، سرعت و نحوه استفاده از سازها را انتخاب کنند.

انتخاب پارامترها:
کاربران ابتدا پارامترهای مختلف آهنگ خود را تعیین می‌کنند. این شامل سبک موسیقی (پاپ، راک، الکترونیک و…)، سرعت آهنگ و احتمالا حتی احساسات مورد نظر می‌گردد.

تولید آهنگ:
براساس انتخاب‌های کاربر، الگوریتم‌های هوش مصنوعی به سرعت یک ملودی و آهنگ کامل ایجاد می‌کنند. این فرآیند به کاربر امکان می‌دهد تا با سرعت بالا به آثار خود دست یابد.

تنظیمات دقیق‌تر:
کاربران می‌توانند پس ازتولید آهنگ، به تنظیمات دقیق‌تر نیز بروند وجزئیاتی مانند هارمونی، ریتم وسازها را تغییر دهند تا به طور دقیق‌تر به ایده‌های خود پی ببرند.

ad2
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

مشکلات تولیدکنندگان استان رفع می‌گردد

به گزارش جام جم آنلاین همدان، علیرضا قاسمی‌فرزاد در پایان چهل‌وسومین جلسه‌ ستاد تسهیل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *