چطور فرزند خود را برای آزمون تیزهوشان و مدارس سمپاد آماده کنیم؟

ad1

این مدارس برنامه‌های درسی چالش‌برانگیز و فرصت‌های یادگیری غنی را ارائه می‌دهند که می‌توانند به دانش‌آموزان کمک کنند تا به پتانسیل کامل خود برسند. اگر فرزند شما علاقه‌مند به قبولی در تیزهوشان و تحصیل در یک مدرسه برتر است، مهم است که او را برای این موضوع آماده کنید.

با توجه به سطح آزمون تیزهوشان، قبولی در آن چندان ساده نیست. بنابراین، لازم است که قبل از برگزاری آزمون، برنامه‌ریزی مناسبی برای آماده‌سازی فرزند خود داشته باشید. در این مطلب قصد داریم نحوه آماده سازی دانش آموزان برای آزمون مدارس برتر را به شما آموزش دهیم و نکات پیرامون آزمون که باید بدانیم را با شما در میان بگذاریم؛ تا پایان همراه ما باشید.

 چطور فرزند خود را برای آزمون تیزهوشان و مدارس سمپاد آماده کنیم؟

چرا علاقه‌مندان به تحصیل در مدارس تیزهوشان افزایش یافته اند؟!

در سال‌های گذشته به خصوص دهه 80 و 90، اگر اسمی از مدارس تیزهوشان مطرح می‌شد، ناخودآگاه افراد به یاد سختگیری‌های بیش از حد و افسردگی دانش آموزان و … می‌افتادند! به همین دلیل تقریبا اکثر والدین مخالف درس خواندن فرزندشان در مدارس تیزهوشان بودند و حتی با وجود قبولی دانش آموز در مدارس تیزهوشان اما خانواده‌ها اجازه ثبت نام نمی‌دانند! در سال‌های اخیر و با تغییر رویه‌ای که مدارس تیزهوشان داشته اند، هر ساله شاهد افزایش تعداد داوطلبان آزمون استعدادهای درخشان که به سمپاد و تیزهوشان نیز شهرت دارد، بوده ایم.

چند درصد رتبه‌های برتر کنکور در تیزهوشان درس خوانده اند؟

طبق آمار عجیبی که از سوی سازمان سنجش و سمپاد اعلام شده است، در آزمون سراسری کنکور امسال، حدود 70% رتبه‌های برتر متعلق به مدارس تیزهوشان بوده اند! این آمار زمانی جالب‌تر و عجیب‌تر می‌گردد که شما بدانید 20% دیگر نفرات برتر سهم مدارس غیرانتفاعی بوده اند! به زبان ساده‌تر تعداد نفرات برتر کنکور که در مدارس عادی تحصیل داشته اند حتی کمتر از انگشتان دست بوده است. این موضوع زنگ خبری برای آموزش و پرورش است و باعث شده است تا اکثر والدین به دنبال تحصیل فرزندشان در مدارس برتر باشند.

چگونه فرزند خود را برای آزمون تیزهوشان و مدارس برتر آماده کنیم؟!

اگر شما هم فرزندی دارید که می‌خواهد در آزمون تیزهوشان شرکت کند و یا خودتان دانش آموزی هستید که قصد شرکت در آزمون ورودی را دارد، حتما به نکات زیر توجه فرمایید:

1. از اهمیت آزمون تیزهوشان برای فرزندتان صحبت کنید!

اولین قدم، صحبت با فرزندتان در مورد اهمیت آزمون تیزهوشان و مزایای تحصیل در مدارس تیزهوشان است. به او توضیح دهید که قبولی در این آزمون می‌تواند فرصت‌های زیادی را برای او در آینده فراهم کند. با این کار، می‌توانید انگیزه و اشتیاق او را برای مطالعه و آماده‌سازی برای آزمون افزایش دهید. البته راهکارهای انگیزشی برای دانش آموزان مختلف ممکن است متفاوت باشد که والدین بهتر ا هر کسی از آن اطلاع دارند.

2. منابع آموزشی مناسب را انتخاب کنید!

 چطور فرزند خود را برای آزمون تیزهوشان و مدارس سمپاد آماده کنیم؟

برای آماده‌سازی فرزندتان برای آزمون تیزهوشان، نیاز به منابع آموزشی مناسب دارید. این منابع می‌تواند از کتاب‌های کمک‌آموزشی، جزوات و نمونه سوالات آزمون‌های سال‌های گذشته باشد و یا ثبت نام او در بهترین آزمون آزمایشی تیزهوشان و کلاس‌های آمادگی آزمون. این موارد باعث می‌گردد تا مهارت تست زنی دانش آموزان افزایش پیدا کند و به بهترین شکل برای شرکت در آزمون تیزهوشان آماده شوند.

3. برنامه‌ریزی منظمی داشته باشید!

برای اینکه فرزندتان بتواند به بهترین شکل ممکن برای آزمون تیزهوشان آماده گردد، نیاز به برنامه‌ریزی منظمی دارید. در برنامه‌ریزی خود، زمان کافی را برای مطالعه و حل سوالات اختصاص دهید. همچنین، به فرزندتان کمک کنید تا زمان خود را به طور موثر مدیریت کند.

4. فرزندتان را به مطالعه تشویق کنید!

برای اینکه فرزندتان بتواند در آزمون تیزهوشان موفق گردد، باید انگیزه کافی برای مطالعه داشته باشد. در این زمینه، نقش والدین بسیار مهم است. شما می‌توانید با تشویق فرزندتان، به او کمک کنید تا به مطالعه علاقه‌مند گردد. همچنین، می‌توانید در صورت لزوم، به او کمک کنید تا با روش‌های مطالعه موثر آشنا گردد.

5. از استرس فرزندتان بکاهید!

استرس می‌تواند عملکرد دانش‌آموزان را در آزمون کاهش دهد. بنابراین، مهم است که از استرس فرزندتان بکاهید. در این زمینه، می‌توانید با صحبت با فرزندتان، به او اطمینان دهید که از او حمایت می‌کنید. همچنین، می‌توانید به او کمک کنید تا با تکنیک‌های کاهش استرس آشنا گردد.

6. در روز آزمون کنار فرزندتان باشید!

در روز آزمون، کنار فرزندتان باشید و به او آرامش دهید. همچنین، به او کمک کنید تا در زمان مناسب در محل آزمون حاضر گردد.

 چطور فرزند خود را برای آزمون تیزهوشان و مدارس سمپاد آماده کنیم؟

یکی ازبهترین راهکارها جهت آمادگی بیشتر برای شرکت در آزمون تیزهوشان، ثبت نام در کلاس‌های آمادگی آزمون تیزهوشان است. قبولی تضمینی در آزمون تیزهوشان یکی از پرتکرارترین عباراتی است که برخی از موسسات برای جذب بیشتر دانش آموز و به اصطلاح فریب خانواده‌ها از آن استفاده می‌کنند! بنابراین شما اگر قصد ثبت نام در موسسات و آموزشگاه‌ها را دارید، لازم است تا معیارهای مختلفی را در نظر بگیرید. برخی از این موارد در زیر آورده شده است:

  • آمار قبولی: یکی از مهم‌ترین معیارها، آمار قبولی موسسه یا آموزشگاه در آزمون تیزهوشان است. این آمار می‌تواند نشان‌دهنده کیفیت آموزش و برنامه‌ریزی موسسه باشد.
  • اساتید: اساتید آموزشگاه باید از دانش و تجربه کافی در زمینه تدریس و آماده‌سازی دانش‌آموزان برای آزمون تیزهوشان برخوردار باشند.
  • منابع آموزشی: موسسات باید از منابع آموزشی مناسب و به‌روز استفاده کند. این منابع باید شامل سوالات و مطالبی باشند که سطح علمی آنها با سطح آزمون تیزهوشان مطابقت داشته باشد.
  • برنامه‌ریزی آموزشی: آموزشگاه‌ها باید برنامه‌ریزی آموزشی مناسبی برای آماده‌سازی دانش‌آموزان داشته باشد. این برنامه باید متناسب با سطح علمی دانش‌آموزان و زمان باقی مانده تا برگزاری آزمون باشد.
  • خدمات جانبی: برخی از موسسات و آموزشگاه‌ها خدمات جانبی مانند برگزاری آزمون‌های شبیه‌ساز، مشاوره تحصیلی و پشتیبانی از دانش‌آموزان را ارائه می‌دهند. این خدمات می‌توانند در موفقیت دانش‌آموزان در آزمون تیزهوشان موثر باشند.
  • موقعیت مکانی: در صورتی که قصد ثبت نام به صورت حضوری را دارید، بهتر است تا موقعیت مکانی موسسه با محل زندگی نزدیک باشد.
  • هزینه: هزینه ثبت نام و برگزاری کلاس‌های موسسه یا آموزشگاه باید متناسب با بودجه خانواده باشد. البته توجه داشته باشید که هزینه‌ها را در مقایسه با امکانات بسنجید و صرف اینکه قیمت کلاس تیزهوشان در یک موسسه بالاتر است مبنی بر برتری آن نیست و برعکس این موضوع نیز کاملا صادق است.

موسسه موفقیت، بهترین آموزشگاه تیزهوشان در ایران؟!

با در نظر داشتن معیارهای ذکر شده در بالا و همچنین بررسی‌ها و نظرسنجی‌های صورت گرفته، موسسه موفقیت در حال حاضر بهترین موسسه در زمینه برگزاری کلاس تیزهوشان است. نکته مثبتی که در رابطه با این موسسه وجود دارد، این است که به طور تخصصی و تنها بر روی بحث آمادگی دانش آموزان برای آزمون ورودی مدارس برتر و به ویژه تیزهوشان تمرکز دارد. این موضوع باعث شده است تا آمار قبولی این موسسه در مقایسه با سایر موسسات بسیار بهتر باشد و با کادر مدیریتی، اجرایی و آموزشی که در اختیار دارد، دانش آموزان زیادی را برای قبولی در تیزهوشان هدایت کند.

شما با ثبت نام در کلاس‌های موسسه موفقیت علاوه بر کلاس‌های آموزشی از خدمات دیگری همچون آزمون آزمایشی همراه با تحلیل، کلاس رفع اشکال، پشتیبان و مشاور تحصیلی، مشاوره خانوادگی و … بهره‌مند خواهید شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره تلفن 22891840-021 تماس بگیرید و یا به وب سایت www.amoozeshcenter.com مراجعه نمایید.

نتیجه گیری

امیدواریم این مطلب مورد توجه‌تان قرار گرفته باشد و اطلاعات مفیدی را کسب نموده باشید. در این مطلب در رابطه با نحوه آماده سازی دانش آموزان برای آزمون مدارس برتر با شما صحبت کردیم. اگر شما هم فرزندی دارید که قصد شرکت در آزمون ورودی مدارس برتر را دارد، اطلاع و در نظر گرفتن این موارد به شما کمک شایانی خواهد نمود. شما می‌توانید سوالات، ابهامات، دیدگاه‌ها و تجربیات خود را در بخش ارسال نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

ad2
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

مشکلات تولیدکنندگان استان رفع می‌گردد

به گزارش جام جم آنلاین همدان، علیرضا قاسمی‌فرزاد در پایان چهل‌وسومین جلسه‌ ستاد تسهیل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *