چم و خم ادامه زندگی با وسواسی‌ها

ad1

زندگی با وسواس همیشه حکایت‌های دشواری دارد، چه برای خود افراد وسواسی و چه برای دیگرانی که باید کنار وسواسی‌ها روز را شب کنند.

وسواس ما را مجبور می‌کند دائما به چیزی فکر کنیم یا کاری را به دفعات انجام دهیم و آن‌قدر آن را ادامه دهیم که به مرز جنون برسیم. وسواس یکی از بیماری‌هایی است که دشوار درمان می‌گردد و همراه با علائم و بروزهای رفتاری است که برای اطرافیان می‌تواند کلافه‌کننده باشد. مثلا آنها زمان زیادی را برای حمام رفتن، لباس پوشیدن یا انجام کارهای معمولی صرف می‌کنند، همچنین کارهای بسیار عادی را بیش از آنچه منطقی است طول می‌دهند و برایش وقت می‌گذارند.

افراد مبتلا به وسواس برای موضوعات کم اهمیت نیز نگرانی‌های بیش از حد دارند و واکنش‌های احساسی شدیدی از خود بروز می‌دهند. حتی ممکن است برخی آنها به خاطر وسواسی که دارند، نتوانند درست بخوابند یا برای انجام کارهایشان تا دیروقت بیدار بمانند. حالا اضافه کنید عادات غذایی عجیب و غریب این افراد و این که شخصیت‌های وسواسی نمی‌توانند به درستی تصمیم‌گیری کنند. فقط یک یا دو مورد از این ویژگی‌ها می‌تواند همسر فرد وسواسی را دچار چالش‌های جدی کند چه رسد به این که جمع این ویژگی‌ها در همسر جمع باشد.

اما اگر با وجود همه سختی‌ها هنوز هم دلیلی برای ادامه زندگی مشترک دارید باید چند نکته را بیاموزید و به کار ببرید. به عنوان قدم اول، انتظارات خود از افراد وسواسی را کم کنید چون آنها همیشه از درست انجام ندادن کارها ترس دارند. با این شدت وسواس در همه افراد یکسان نیست اما هر زمان که احساس کردید همسرتان در جهت کنترل وسواسش قدم برمی‌دارد، او را تشویق کنید و تلاشش را ندیده نگیرید. با همسر گرفتار وسواس، شوخی‌های بی‌مورد نیز نکنید و اکیدا از مسخره کردن وی بپرهیزید؛ چون آنها به جای رنجیدن، به فضایی نیاز دارند که به درمانشان کمک کند.

ad2
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

حمله جدید آمریکا و انگلیس به یمن

به گزارش جام جم آنلاین، منابع خبری از حمله جدید آمریکا و انگلیس به غرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *