۱۰راهکار برای افزایش کارایی لپ تاپ و تلفن همراه

[ad_1]

۲- تلفن همراه‌تان را شب تا صبح  ‌شارژ نکنید
تولیدکنندگان تلفن همراه گذاشتن گوشی در شارژ از شب تا صبح را آسیب‌زا می‌دانند. دلیلش این است که وقتی شارژ به ۱۰۰درصد می‌رسد، تلفن همراه شارژ کردن را متوقف می‌کند و وقتی شارژ به ۹۹ درصد می‌رسد، برای شارژ دوباره به تلاشی مضاعف نیاز دارد. 

۳- قرار گرفتن در معرض رطوبت
بعضی تولید کنندگان تلفن همراه مدعی هستند که محصول آنها زیر آب هیچ مشکلی پیدا نخواهد کرد اما این امر استثنائاتی دارد. توصیه نمی‌گردد تلفن همراه خود را بی دلیل دائما در آب فرو ببرید. اگر تلفن همراه‌تان تصادفا در آب افتاد یا زیر باران خیس شد، ایرادی ندارد اما نگه داشتن گوشی زیر آب به مدت طولانی ایده خوبی نیست. 

۴- با سوزن ، پورت شارژ  را تمیز  نکنید
اجسام فلزی مانند سوزن، چاقو و گیره کاغذ می‌تواند پورت تلفن همراه‌تان را خراش دهد و مشکلات بیشتری برایتان ایجاد کند. یکی از  بهترین چیزهایی که می‌توانید برای این کار از آن استفاده کنید، خلال دندان است تا همه گوشه کنار‌های آن را تمیز کند. یک گزینه دیگر اسپری هوای فشرده است که می‌تواند گرد و خاک را با فشار هوا پاک کند. 

۵- وسایل الکترونیکی تان را زیر آفتاب رها نکنید
حواس‌تان باشد از رها کردن تلفن همراه در حال شارژ زیر آفتاب پرهیز کنید، چون نور خورشید از شارژ گوشی کم می‌کند و باعث می‌گردد دیرتر شارژ گردد. علاوه بر آن، صفحه تلفن همراه گرما را خیلی زود به خود جذب می‌کند و دچار اختلال می‌گردد. در بدترین حالت، تلفن همراه‌تان می‌تواند به شدت داغ و برای محافظت از خود، خاموش گردد.

۶- برداشتن لپ‌تاپ به صورت صحیح
بلند کردن لپ‌تاپ از صفحه آن اصلا ایده خوبی نیست، چرا که می‌تواند به قدری به آن آسیب بزند که مجبور به خرید یک لپ‌تاپ تازه شوید. وارد کردن فشار زیاد به لولاهای در لپ‌تاپ باعث وارد شدن فشار به تمام صفحه لپ‌تاپ می‌گردد؛ امری که باعث شکستگی لولاها خواهد شد. بهترین روش برای بلند کردن لپ‌تاپ این است که هر طرف آن را با یک دست خود بگیرید و به آرامی روی یک سطح صاف بگذارید. به خاطر داشته باشید که گذاشتن لپ‌تاپ روی سطح ناصاف می‌تواند باعث خم شدن آن گردد.

۷- دانلود شدن نرم‌افزار از منابع ناشناخته  
بسیاری از افراد اپلیکیشن‌های مورد نظرشان را از منابع غیررسمی دانلود می‌کنند اما ممکن است با دانلود کردن آن برنامه، بدافزار آسیب‌زایی هم برایتان دانلود گردد. به همین دلیل همیشه باید از منابع رسمی برای دانلود اپلیکیشن‌های موبایلی خود استفاده کنید. همچنین از فعال‌بودن آنتی ویروس گوشی‌تان اطمینان حاصل کنید تا بتواند بدافزارهایی را  که قصد نفوذ به تلفن همراه‌تان را دارد شناسایی کند.

۸- از شوینده مخصوص گوشی یا لپ‌تاپ استفاده کنید
مواد شیمیایی درون  شوینده‌های معمولی، به ویژه آمونیاک برای صفحه لپ‌تاپ زیاد از حد قوی است. به همین دلیل باید از شوینده‌های مخصوص صفحه لپ‌تاپ یا آب ساده و یک دستمال میکروفایبر استفاده کنید. برای این منظور، ابتدا دستمال را مرطوب کنید و سپس آن را به آرامی روی صفحه لپ‌تاپ بکشید.

۹- بردن  تلفن همراه در  فضاهای ممنوعه!
بردن تلفن همراه به دستشویی نه تنها غیربهداشتی است، بلکه می‌تواند برای گوشی و خودتان هم مشکل ساز گردد. ممکن است هنگام بلند شدن، تلفن‌همراه از دست‌تان به داخل دستشویی بیفتد. علاوه بر این تماس گوشی یا کابل شارژ با آب می‌تواند باعث یک شوک الکتریکی مرگبار گردد.

۱۰- تمیز نبودن صفحه کلید لپ‌تاپ‌تان
به مرور زمان، گرد و خاک و خرده‌های غذا لا به لای کیبورد جمع می‌شوند. این مشکل زمانی تشدید می‌گردد که پای لپ‌تاپ غذا بخورید یا حیوان خانگی داشته باشید و این مسأله نه تنها برای کیبورد، بلکه بیشتر برای فن‌های لپ‌تاپ مضر است چون آنها را مجبور می‌کند برای درست کار کردن انرژی بیشتری صرف کنند. در وهله اول باید کاری کنید که گرد‌و‌غبار  کمتری در  کیبورده جمع گردد. علاوه بر آن، محل کار و لپ‌تاپ‌تان را هم زود به زود تمیز کنید.

[ad_2]
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

عکس | قدس شریف در اختیار مسلمانان قرار می‌گیرد و دنیای اسلام آزادی فلسطین را جشن خواهد گرفت

[ad_1] حساب ایکس (توییتر) Khamenei.ir دقایقی پیش جمله‌ای از رهبر معظم انقلاب را به زبان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *