مرز خسروی باز است/ آمادگی کامل کرمانشاه برای موج بازگشت زوار

[ad_1]

فرحناز چراغی-جام ج آنلاین کرمانشاه؛ هم اکنون تردد در مرز خسروی روان است و زوار می توانند این مرز را برای زیارت کربلا انتخاب کنند.

براساس آنچه که استاندار کرمانشاه گفته تاکنون بیش از ۲۲۰ هزار نفر از مرز خسروی عازم عراق شده‌اند و نزدیک ۲۸ هزار نفر نیز از طریق این گذرگاه بین المللی به کشور بازگشته‌اند.

شرایط خوبی نیز برای استقبال از زوار اربعین هنگام بازگشت از عراق فراهم شده است و موکب‌ها به تدریج در در حال استقرار در این مسیر هستند.

مرز خسروی برای خروج از عراق و ورود به کشور عزیزمان ایران بصورت شبانه روزی و ۲۴ ساعت باز است. برای زواری نیز که طی روزهای جاری قصد زیارت کربلا را از مرز خسروی دارند، این مرز از ساعت ۵ صبح تا ۶ بعد از ظهر باز است.

امکانات رفاهی ویژه‌ای در مرز خسروی برای زائران ایرانی چه هنگام خروج و چه ورود فراهم شده است.

دبیر ستاد اربعین استان کرمانشاه دیروز یکشنبه ۲۰ شهریور از لغو ممنوعیت تردد زوار به سمت مرز خسروی خبر داد و افزود: در حال حاضر تمام محورها به سمت مرز باز است و خروج از مرز هم روال عادی دارد.

« محمد پورهاشمی» از روان شدن تردد در مرز خسروی خبر داد و افزود: با وجود محدودیت های ایجاد شده در مسیر تردد زوار، طی چند روز اخیر زوار از خسروی عبور داده شدند و در حال حاضر تردد در این مرز روان است.

وی با تاکید بر تسهیل تردد در مرز خسروی، گفت: هم اکنون ممنوعیت تردد زوار در مسیرهای منتهی به مرز برداشته شده و زوار می‌توانند به مرز بیایند، اما با توجه به شلوغی و تراکم بالای جمعیت درشهرهای زیارتی کشور عراق همچنان توصیه به نرفتن زوار است.

براساس گفته دبیر ستاد اربعین استان کرمانشاه زیرساخت‌های کشور عراق جوابگوی تعداد بالای زوار نیست و بنابراین به مردم توصیه می گردد که از رفتن پرهیز کنند.

پورهاشمی درباره موج بازگشت زوار نیز گفته که به تدریج گیت های ورودی مرز در حال شلوغ شدن است.

همچنین«بهمن امیری مقدم» ، استاندار کرمانشاه از آمادگی کامل کرمانشاه برای بازگشت زاوار خبر داده است.

وی با بیان اینکه بازگشت زائران از مرز خسروی به کشور شبانه‌روزی است، افزود: زائران هر ساعتی که خود را به منذریه در عراق برسانند می توانند از طریق مرز خسروی وارد کشور شوند.

[ad_2]
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

عکس | قدس شریف در اختیار مسلمانان قرار می‌گیرد و دنیای اسلام آزادی فلسطین را جشن خواهد گرفت

[ad_1] حساب ایکس (توییتر) Khamenei.ir دقایقی پیش جمله‌ای از رهبر معظم انقلاب را به زبان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *