نامه آیت‌الله سیستانی به پاپ درباره توقف خشونت و نفرت‌پراکنی

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین، آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان عراق به نامه پاپ فرانسیس به مناسبت دومین سالروز سفر تاریخی وی به عراق پاسخ داد.

در پیام آیت الله سیستانی آمده است: دیدار مهمی که من را با شما در نجف گرد هم آورد، انگیزه‌ای شد برای بسیاری از پیروان اسلام و مسیحیت و بلکه سایرین تا با افرادی که دین و عقایدشان با آنها اختلاف دارد، مدارا و همزیستی بهتری نشان دهند.

وی در این نامه بر اهمیت تلاش‌ برای اشاعه فرهنگ همزیستی مسالمت‌ آمیز، کنار گذاشتن خشونت و نفرت‌پراکنی و تثبیت ارزش‌های دوستی و الفت‌ گیری میان مردم، بر اساس رعایت حقوق و احترام متقابل در میان پیروان ادیان و گرایش‌های فکری مختلف تاکید کرد.

آیت‌الله سیستانی افزود، فجایعی که بسیاری از ملت‌ها و گروه‌های قومی و اجتماعی در بسیاری از نقاط شرق و غرب جهان متحمل شده‌اند و ظلم و جور فکری و مذهبی علیه آنها، سرکوب آزادی‌های اولیه و فقدان عدالت اجتماعی موجب  ظهور برخی جنبش‌های افراطی شده که از حمله به افرادی که اندیشه یا عقایدشان با آنها یکسان نیست ابایی ندارند.

وی بر اهمیت توجه بیشتر همگان به رفع این نارضایتی‌ها و تلاش حداکثری برای تحقق عدالت و آرامش در جوامع مختلف که به کاهش مظاهر نفرت و خشونت کمک می‌کند تاکید کرد.

منبع: ایسنا

[ad_2]
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

عکس | قدس شریف در اختیار مسلمانان قرار می‌گیرد و دنیای اسلام آزادی فلسطین را جشن خواهد گرفت

[ad_1] حساب ایکس (توییتر) Khamenei.ir دقایقی پیش جمله‌ای از رهبر معظم انقلاب را به زبان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *