کار موثر فرهنگی برای دهه هشتادی‌ها کمتر انجام شد / بی‌بندوباری فضای مجازی آسیب‌زاست

ad1

سیدرضا تقوی عضو کمیسیون فرهنگی در گفتگو با جام جم آنلاین درباره آسیب شناسی اقدامات فرهنگی در حوزه نسل جوان بویژه دهه هشتادی‌ها گفت: ما در ارتباط با نسل نو و جدید باید در دو بخش کار کنیم. بخش اول مربوط به حوزه‌های تربیتی و بخش دوم مربوط به رفع موانع است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید در زمینه‌های تربیتی آسیب شناسی جدی کرد و راه‌های درمان را پیدا و برطرف کنیم تا بستر تربیتی فراهم گردد.

وی ادامه داد: یکی از آسیب‌های مطرح تربیتی که امروز نسل نو را تهدید می‌کند فضای مجازی بی بند و باری است که وجود دارد. ضمن اینکه فضای مجازی می‌تواند فرصتی برای تربیت باشد و برکاتی به همراه دارد، اما اگر درست هدایت نشود و مورد توجه قرار نگیرد، همه زحات مربیان و برنامه‌های تربیتی آن‌ها خنثی می‌گردد.

تقوی خاطرنشان کرد: یکی از عوامل مخرب تربیت را برنامه‌هایی می‌دانم که از بیرون یا درون تنظیم می‌گردد تا ذهن و ضمیر فرزندان ما را اشغاال کنند و باید این مقوله برخورد جدی صورت گیرد.

وی با اشاره به وظایف و تکالیف دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه گفت: نقش آموزش و پرورش و دیگر مراکز تربیتی و فرهنگی بسیار موثر است، اما اقدام جدی در این زمینه نیاز به همکاری و همراهی همه دستگاه‌های از جلمه وزارت ارتباطات دارد تا با اتخاذ یک سیاست درست و فراهم کردن محیط تربیتی سالم، موانع هم برطرف و خنثی گردد تا جوانان و نوجوانان ما بیش از این در معرض امواج رسانه‌ای غرب قرار نگیرند.

ad2
منبع

درباره ی webmaster7

مطلب پیشنهادی

حمله جدید آمریکا و انگلیس به یمن

به گزارش جام جم آنلاین، منابع خبری از حمله جدید آمریکا و انگلیس به غرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *